آیین انعقاد تفاهم نامه گازرسانی بین شرکت گاز استان همدان و ستاد برگزاری مراسم اربعین استان

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان در آیین انعقاد تفاهم نامه گازرسانی موقت به موکب های اربعین سال ۱۴۰۱ در سطح استان گفت: به شکرانه اقتدار فرامنطقه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل برکت خون شهداست، امروز شاهد برگزاری راهپیمایی باشکوه اربعین در دو کشور ایران و عراق هستیم.

محبی نظر افزود: در راستای خدمات رسانی به موکب های عزاداری و مسیر تردد زائرین اربعین در سطح استان آمادگی اجرای خدمات پشتیبانی و گازرسانی

می باشیم.

وی افزود: انشعابات موقت موکب ها باید با نظارت پیوسته بر عملکرد و ایمنی آن توسط مسئولین موکب ها بوده و تمامی موکب ها موظفند به تجهیزات اطفاء حریق مجهز باشند و از وسایل گازسوز استاندار استفاده نمایند.

در ادامه سیدرضا موسوی رییس ستاد خدمتگزاران اربعین استان با اشاره به اینکه خدمت برای اباعبدالله(ع) نه قسمت است و نه فرصت، بلکه یک دعوت از سوی حضرت زهرا (س) است افزود: با نگاه مثبت و ویژه همه خادمان امام حسین(ع) از تعداد ۸ موکب در سال ۹۳ امسال بیش از ۱۱۰ موکب در استان ساماندهی شده اند و با هدف حفظ انسجام و ارتقای کیفی خدمات رسانی به زائران در قالب گروه بندی هایی انجام وظیفه می کنند.

وی با اشاره به اینکه اربعین تبدیل به یک فرهنگ و گفتمان جهانی شده است ادامه داد: امروز شاهد توسعه و فراگیری فرهنگ جامع اربعین در سراسر جهان هستیم و در همدان ، امسال میزبان بیش از ۴ میلیون زائر عبوری می باشیم که از چند کشور جهان نیز می باشند و این فرصت مغتنمی است برای تبیین فرهنگ ایرانی اسلامی که این امر با ترجمه برخی کتب تغریظ شده مقام معظم رهبری به چندین زبان انجام می گردد.

همچنین در این مراسم از سیدرضا موسوی که از آزادگان عملیات کربلای ۴ در دوران دفاع مقدس می باشد توسط مدیرعامل شرکت گاز استان همدان و اعضای شورای فرهنگی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *