نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج با هدف کمک به درمان بیماران بی بضاعت سخت درمان راه‌اندازی شده است.

حمیدرضا حاجی بابایی در همایش ملی روز پزشک در همدان، اظهار داشت: صندوق بیماری های صعب‌العلاج را با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان بلاعوض و ۲۰ هزار میلیارد تومان به صورت قرض‌الحسنه راه‌اندازی کردیم.

وی افزود: هدف از شکل دهی این صندوق، کمک به درمان سخت درمان نیازمند بدون وجود دغدغه‌های مالی برای بیماران است.در نظر داریم به جایی برسیم که لازم نباشد ریالی پرداختی از جیب بیمار به پزشک انجام شود.‌

حاجی بابایی دربخش دیگری از سخنانش به گرامیداشت مقام‌ شامخ بوعلی‌سینا و روز پزشک اشاره کرد و گفت: ۳۵ هزار اثر تاریخی در کشور وجود دارد که یک هزار و ۸۰۰ مورد از آن در استان تاریخی همدان به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه در دنیا هیچ شهری با قدمت تاریخی همدان سرپا نیست، اظهار داشت: این موضوع از افتخارات بزرگ استان همدان است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس ششم اجلاس کشورهای غیرمتعهد در کوالالامپور بود که فیدل کاسترو را در حاشیه جلسه دیدیم، او به ما گفت آموزش و بهداشت باید محور عملکرد مسئولین در یک کشور باشد زیرا این حق آحاد ملت است.

حاجی بابایی افزود: به همین علت با وجود فشارهای موجود و کسری بودجه، در بودجه سال ۱۴۰۱، اقداماتی را برای مردم ایران در حیطه سلامت انجام دادیم که بی نظیر است.

وی با بیان اینکه در مجمع تشخیص مصلحت مصوب شد، آموزش و درمان در کنار هم در وزارت بهداشت بمانند و از هم تفکیک نشوند، عنوان کرد: ما 19 هزار میلیارد بودجه برای وزارت بهداشت داشتیم که مصوب شد ماه به ماه به این وزارت پرداخت شود.

حاجی بابایی از اجرای طرح بیمه رایگان درمانی برای افراد فاقد بیمه درمانی خبر داد و اظهار داشت: افرادی فاقد بیمه می‌توانند دفترچه درمانی سلامت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *