نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: در موضوع سد تالوار با مردم با شفافیت برخورد شود اگر در این پروژه ترک فعل شده صادقانه به آنها بگویید.

آیت الله حبیب الله شعبانی ضمن تبریک هفته دولت در خطبه های نماز جمعه همدان، گفت: در این مدت کوتاه، دولت سیزدهم عملکردی از خود نشان داد که به اندازه چند سال ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در موضوع آب به دنبال مقصرسازی نیستیم، بیان کرد: هدف از اینکه گفته می شود مسئولان در دوره های گذشته در خصوص تالوار و عقب مانده ۱۸ ساله این پروژه پاسخگو باشند مقصرسازی نیست بلکه شناسایی مقصر است چرا که مردم حق دارند بدانند چه اتفاقی افتاده است.

وی عملکرد دولت سیزدهم را اثربخش دانست و گفت: در عرصه های بسیاری از جمله توسعه روابط خارجی، صادرات نفتی و غیرنفتی، حضور مردمی شخص رئیس جمهور در بین مردم در یک سال گذشته در سفرهای استانی از دستاوردهای خوب این دولت است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه دولت در تلاش حل موضوع آب در همدان است، عنوان کرد: صدا و سیما لحظه به لحظه اقدامات را به مردم گزارش دهد و دولت هم نظارت بیشتری داشته باشد تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

شعبانی ادامه داد: با کمک دولت هزار میلیارد دلار بودجه برای آبرسانی از تالوار به همدان اختصاص داده شد اما جا دارد اقدامات جدی تر و جهادی تر انجام شود.

وی در خصوص اخبار گرانی درباره آب معدنی نیز گفت: اگر گرانی آب معدنی در همدان حقیقت دارد  و برخی رسانه ها از قیمت ۳۵ هزارتومانی آن می گویند با آن برخورد شود اگر نه، افراد شهامت عذرخواهی داشته باشند چرا که طبق اطلاعاتی که به بنده داده شده در حال حاضر قیمت هر بطری آب معدنی در همدان ۳۰۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شرایط نشان می دهد در آینده قیمت ها ثبات پیدا خواهد کرد، افزود: امیدواریم دولت در وعده هایی که داده است عمل کند و اگر موردی هست که در این مدت به تاخیر افتاده در هفته دولت از مسئولان مطالبه گری کند.

وی با تشکر از مجلس شورای اسلامی در تحقیق و تفحص های صورت گرفته، عنوان کرد: باید شفافیت های مالی ایجاد شود تا از ورود به فساد جلوگیری شود بر همین اساس نباید منتظر بمانیم فساد شکل بگیرد و بعد با آن مبارزه کنیم بلکه باید ریشه های فساد را از همان ابتدا شناسایی و خشکانده کنیم.

امام جمعه همدان خواهان آینده پژوهشی در طرح های عمرانی و اجرایی استان شد و گفت: برخی پروژه ها ممکن است سال ها بعد از اجرا شدن آسیب زا شوند مانند برخی پروژه ها که امروزه به محیط زیست و قنات های این شهر آسیب زده اند بر همین اساس لازم است آینده پژوهشی یک اولویت مهم در طرح های استان باشد.

وی همچنین به نذر آب اشاره کرد و افزود: در شرایطی که وضعیت آب همدان چندان مناسب نیست بسیاری از کشاورزان رایگان چاه های خود را برای تامین آب در اختیار گذاشته اند که به نوبه خود قدردان این محبت هستم.

شعبانی از نجابت و صبوری مردم همدان تشکر کرد و گفت: مسئولان قدر این نجابت را بدانند و برای حل مشکلات مردم تمام توان خود را به کار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *