امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه مساجد فقط برای نماز نیست، گفت: مساجد ما باید طراز اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام سید حسن فاضلیان، در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه شما نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می‌کنم، اظهار داشت: کسی که تقوا دارد هرگز گرفتار نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هر کس تقوای الهی پیشه کند و توکل کند، خداوند روزی‌اش را می‌رساند، تصریح کرد: رزق، فقط مالی نیست، بلکه منظور از رزق، روزی معنوی، دینی و تقوایی است.

امام جمعه موقت همدان به برگزاری مراسم سالگرد عملیات رمضان در حسینه امام(ره) همدان اشاره کرد و گفت: این مراسم باشکوه دیروز با سخنرانی ریاست مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

فاضلیان با بیان اینکه سابقه برگزاری مراسم شهدای عملیات رمضان به سال ۹۷ برمی‌گردد، گفت: سال ۹۷ در همین مکان مقدس که شهید حاج قاسم سلیمانی سخنرانی داشتند برگزار شد. 

وی افزود: شهید سلیمانی در سخنرانی یادواره سال ۹۷، فرمود که “عملیات رمضان با حضور بچه‌های استان همدان در لشکر انصار‌الحسین محاصره دشمن را از بین برد”.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه از همه دست‌اندرکاران برنامه و برگزار کنندگان این مراسم که از همه جا آمدند تشکر می‌کنم، اظهار داشت: اصناف و بازار همدان در برگزاری این یادواره نقش پر رنگی داشتند.

فاضلیان در بخش دیگری از سخنانش به روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: مسجدهای ما باید طراز اسلامی باشد.

وی با تاکید بر اینکه در برخی مسجد‌ها از سه وعده یک وعده نماز جماعت برگزار می‌شود، عنوان کرد: مسجد باید مرکز حل مشکلات و رفع گرفتاری‌ها باشد.

امام جمعه موقت همدان افزود: هر مسجد باید یک پایگاه و کتابخانه داشته باشد و محلی برای تجمع جوانان باشد.

فاضلیان در ادامه سخنانش به مشکل جدی کم آبی در همدان اشاره کرد و گفت: بحران آب یک موضوع جهانی است و فقط مختص استان و کشور ما نیست.

وی با بیان اینکه یکی از معاونان وزیر نیرو در همدان مستقر است تا انتقال آب از سد تالوار برطرف شود، اظهار داشت: مردم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و جلوی اسراف را بگیرند.

امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه خداوند اسراف‌کاران را دوست ندارد، عنوان کرد: حتی اگر مشکل آب هم نداشتیم نباید در مصرف آب اسراف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *