تأخیر در پرداخت حق بیمه کارکنان مخابرات همدان به هشت ماه رسیده و سبب بروز مشکلاتی برای آن‌ها شده است.

صبح روز گذشته کارکنان مخابرات همدان مقابل فرمانداری همدان تجمع کردند تا مشکل عدم واریز حق بیمه خود توسط مخابرات رابه گوش فرماندار و مسئولان برسانند‌.

یکی از کارمندان مخابرات گفت: با وجود اینکه ماهانه مبلغی به عنوان حق بیمه از حقوق ما کسر می‌شود اما به حساب تأمین اجتماعی واریز نمی‌شود.

مرضیه حسنی با بیان اینکه وقتی حق بیمه ما واریز نشود برای بازنشستگی و اعتبار دفترچه‌های درمانی دچار مشکل می‌شویم، اظهار داشت: با پرداخت حق بیمه، انتظار دریافت خدمات آن را هم داریم. اما بارها پیش آمده به خاطر عدم اعتبار دفترچه درمانی، مجبور به پرداخت هزینه‌های مضاعف شدیم‌.

این کارمند مخابرات با اشاره به اینکه همکاران بازنشسته ما هم دچار مشکل شده‌اند، تصریح کرد: تعدادی از همکاران ما که در آستانه بازنشستگی بودند متوجه شدند حق بیمه آن‌ها کامل پرداخت نشده است.

حسنی افزود: به عنوان مثال، کارمندی که بر اساس محاسباتش ۳۰ سال خدمت کرده، وقتی برای پیگیری امور بازنشستگی خود می‌رود می‌گویند ۲۹ سال سابقه واریز بیمه داری و مابقی آن پرداخت نشده است‌.

وی با بیان اینکه مسئولان مخابرات از زیان‌ده بودن این شرکت خبر می‌دهند، عنوان کرد: اگر بخش خصوصی توانایی مدیریت این شرکت را ندارد به بخش دولتی تحویل دهد. از مخابرات شکایت کردم و اردیبهشت ماه امسال رأی دادگاه را گرفتم. سهم من از این شکایت ۱۲ میلیون تومان بوده که مخابرات توانایی پرداخت این مبلغ را هم ندارد.

حسنی با بیان اینکه از خرداد ماه پارسال، حق بیمه ما به صورت نامنظم پرداخت شده و 8 ماه از آن واریز نشده است، گفت: مخابرات به عنوان کارفرما به شرکت پیمانکار پول نمی‌دهد که حق بیمه ما پرداخت شود. اگرچه این مشکل کشوری است اما ما از مدیرعامل مخابرات همدان انتظار پیگیری داریم.

این کارمند معترض با بیان اینکه مخابرات ۶۰۰ میلیارد تومان به بیمه تأمین اجتماعی بدهکار است، اظهار داشت: بیمه‌های ما بریده شده و این موضوع به ضرر کارکنان است. ماهانه ۷ درصد از حقوق ما به عنوان حق بیمه کسر می‌شود اما ۸ ماه از آن به حساب بیمه واریز نشده است.

جلسه با مسئولان مخابرات برگزار می‌شود

محمد علی محمدی، فرماندار همدان، درباره تجمع کارکنان مخابرات، اظهار داشت: امروز جلسه‌ای با مسئولان مخابرات و نمایندگان بیمه‌تامین اجتماعی در فرمانداری همدان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بی‌نظمی در پرداخت حق بیمه کارمندان مخابرات سبب اعتراض و تجمع آن‌ها مقابل فرمانداری شده است، تصریح کرد: این مشکل کشوری است و فقط مربوط به استان همدان نیست.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه این اعتراض از تمام کسانی که تحت پوشش پیمانکار مخابرات هستند شنیده می‌شود، اظهار داشت: به‌خاطر طلب مالی پیمانکار از مخابرات، حق بیمه کارکنان واریز نشده است.

محمدی با بیان اینکه پای حرف چند نفر از نمایندگان کارکنان مخابرات همدان نشستیم، عنوان کرد: حرف کارمندان این است که چرا با وجود کسر حق بیمه از حقوق آن‌ها، به حساب تامین اجتماعی واریز نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه اخیرا موارد شکایت از جانب کارکنان بخش‌های مختلف مخابرات، افزایش یافته است، گفت: در جلسه امروز به موضوعات مطرح شده از سوی کارکنان، رسیدگی می‌شود.

مدتی است صدای گلایه و اعتراض کارکنان بخش‌های مختلف مخابرات، برای مواردی چون عدم واریز حق بیمه، مشکلات تبدیل وضعیت کارکنان و اخراج ۲۸ نفر از کارکنان سامانه ۲۰۲۰ و بیکاری پرسنل این بخش به گوش می‌رسد که لازم است مدیرعامل مخابرات پاسخگو مشکلات پیش آمده، باشد.

خبرنگاران پس از چندین تماس ناموفق با مدیرعامل مخابرات همدان، سرانجام موفق به مکالمه شد که وی هم حاضر به مصاحبه نشد‌.

محمدعلی گرزین گفت: من به هیچ عنوان به صورت تلفنی پاسخگوی شما نیستم و تا زمانی که با مدیر روابط عمومی مخابرات هماهنگ نشود صحبت نمی‌کنم.

مدیرعامل مخابرات همدان در واکنش به خبر مبنی بر اینکه تعداد پرونده‌های شکایات کارگران مخابرات در اداره کار افزایش یافته است، گفت: بله شکایت داریم، اما این موضوع به شما ارتباطی ندارد. اگر یک بار دیگر با من‌ تماس بگیرید می‌گویم پیگیری کنند‌.

خبرنگاران تلاش کردند با روابط عمومی این شرکت ارتباط بگیرد، اما به دلیل اینکه مدیر روابط عمومی مخابرات همدان در مرخصی بود، این گفت‌وگو انجام نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *