مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳ شهربازی غیر استاندارد در شهرستان‌های استان پلمب شده است.

جعفر امیری پریان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه استاندارد باید تبدیل به یک مطالبه عمومی شود، اظهار داشت: تا وقتی مردم مطالبه نکنند حرکت مثبتی ایجاد نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستیابی به کالای استاندارد حق مردم است، تصریح کرد: متاسفانه جایگاه استاندارد در استان به خوبی شناسایی نشده است.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه سازمان استاندارد قابلیت ورود به همه صنوف را دارد، گفت: مردم می‌توانند موارد تخلف را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ گزارش دهند.

امیری پریان با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ویژه ما حمایت از تولید است، عنوان کرد: حمایت ما تعیین مسیر درست حرکت است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کالاهایی که در استان تولید می‌شود فقط مصرف بومی دارد، اظهار داشت: این موضوع سبب شده تولیدکنندگان به فکر ارتقای کالا نباشند.

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: باید تولیدکنندگان را به سمت استاندارد تشویقی بیاوریم تا صادرات رونق بگیرد.

امیری پریان با بیان اینکه اگر کالای غیراستاندارد مصرف نکنیم، تولید نمی‌شود، افزود: مطالبه عمومی مشخص کننده مسیر راه است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۰۳ مورد گواهی آسانسور صادر شده است، گفت: همه آسانسورهای اماکن پرتردد و عمومی را مورد پایش قرار داده‌ایم.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه ۴۲ مورد شهربازی فعال در استان وجود دارد، تصریح کرد: بازرسان ما به این اماکن مراجعه میکنند، در صورتی که وسایل شهربازی استاندارد نباشند با توجه به درجه خطری که دارد برخورد می‌شود.

امیری پریان افزود: اخیرا سه شهربازی غیر استاندارد در شهرستان‌های اسدآباد و رزن پلمب شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۱۷ پروانه استاندارد اجباری صادر شده، ۴ پروانه تشویقی و ۴ مجوز استفاده از پروانه صادر شده است اظهار داشت: ۶۴ پروانه اجباری هم تمدید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *