استاندار همدان با بیان اینکه افزایشی در قیمت نان در استان اعمال نمی‌شود، گفت:با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد برخورد می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آرد و نان استان با تاکید بر اینکه یک هزار و ۷۲۱ واحد نانوایی در استان مجهز به دستگاه کارتخوان هوشمند شده‌اند، تصریح کرد: آرد بدون افزایش قیمت و با نرخ ثابت بین نانوایی‌های سنتی با قیمت قبل توزیع می‌شود و نباید قیمت نان تغییر کند.

وی از  تشدید بازرسی‌های تخصصی و برخورد با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد و نیز فروش‌های غیرمجاز  این کالا خبر داد و گفت:  کارخانه تولید آرد مکلف به حمل آرد سهمیه و تحویل تا نانوایی است.

استاندار همدان عنوان کرد: نظارت و کنترل تعزیرات و مجموعه‌های نظارتی بر نحوه توزیع آرد و نیز شبکه‌های بهداشتی با محوریت شورای آرد و نان، صمت و فرمانداران انجام می‌شود.

قاسمی فرزاد افزود: اگر کارخانه در حمل آرد به نانوایی‌ها کوتاهی و یا تاخیری داشته باشد متخلف محسوب شده و سهمیه گندم آن کارخانه قطع خواهد شد و کارخانه دیگری جایگزین می‌شود.

وی گفت: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی‌های سراسر استان هزار و ۷۲۱ واحد نانوایی در استان مجهز به دستگاه‌های کارتخوان هوشمند تحت مدیریت یکی از بانک‌ها شده‌اند. 

استاندار همدان اظهار داشت: حدود ۱۳۰ نانوایی به دلیل مشکلات حقوقی و قضایی قادر به نصب این دستگاه نبودند که رفع مشکلات آنها توسط دستگاه‌های مربوطه در دست اقدام است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: وضعیت استان همدان در نصب دستگاه‌های کارتخوان هوشمند نسبت به سایر استان‌ها مطلوب و قابل قبول گزارش شده است.

وی گفت: مبنای فعالیت نانوایی‌های استان دستگاه‌های کارتخوان جدید است و کارتخوان‌های قدیمی جمع‌آوری شده است.

استاندار همدان عنوان کرد: نانوایی‌هایی که طبق بررسی‌ها و رصد، دستگاه کارتخوان هوشمند تراکنش ندارند و یا بالاتر از حد مجاز ثبت شده‌اند سهمیه آرد آن‌ها قطع می‌شود.

استاندار همدان افزود: استانداردهای بهداشتی نان‌های تولیدی، توسط اکیپ‌های نظارتی شورای آرد و نان، صنعت و معدن و اتحادیه نانوایان بررسی و کنترل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *