استاندار همدان گفت: مقصد سی امین سفر رئیس جمهور، استان همدان است و پنجشنبه به همدان سفر می‌کند.

علیرضا قاسمی فرزاد گفت: با توجه به سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همچنین پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن و در بین مردم بودن، رئیس جمهور به ۲۹ استان کشور سفر کرده که این سفر‌ها در راستای دیدار با مردم شریف کشور و همچنین رفع مشکلات و مسائل آن‌ها بوده است.

بنابراین رئیس جمهور پنجشنبه این هفته مورخه ۶ مردادماه ۱۴۰۱ در سی‌‌امین سفر استانی دولت، به دارلمجاهدین و دارالمومنین همدان سفر خواهد کرد. 

استاندار همدان افزود: بدون شک همه باید دست به دست هم بدهیم تا از این فرصت بهترین استفاده را برده و بتوانیم، ظرفیت‌ها و  دغدغه‌های استان را انعکاس دهیم تا منجر به توسعه استان شود. 

در این سفر تعدادی از وزرا و روسای سازمان‌های مستقل و جمعی از معاونان رئیس جمهور، رئیسی را همراهی خواهند کرد.

همزمان با حضور رئیس جمهور در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، با برنامه‌ریزی قبلی، تعدادی از وزرا و مسئولان دولت در شهرستان‌ها حضور پیدا خواهند کرد و ضمن دیدار چهره به چهره با مردم، در جلسه شورای اداری شهرستان‌ها با حضور اقشار و معتمدین آن شهرستان‌، مسائل را مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌دهند تا در شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور گزارش بازدید از شهرستان‌ها را مطرح کنند.

باید به اطلاع مردم شریف استان همدان برسانم که ۲۳۰ طرح و پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی اشتغال‌زا، در راستای زمینه‌سازی پیشرفت و توسعه، برای ارائه و پیشنهاد در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان تهیه شده است.

طرح‌های صنعتی بزرگ، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، حوزه زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی، طرح‌های گلخانه‌ای، طرح‌های حوزه مصرف بهینه آب و ارائه طرح‌هایی متناسب با ظرفیت استان شامل تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش‌افزوده در استان به ویژه طرح‌های معدنی از جمله این طرح‌ها است.

استاندار همدان ادامه داد: مصوبات این سفر را تا حصول نتیجه و به ثمر نشستن پیگیری خواهیم کرد. یعنی پس از سفر تیم‌های عملیاتی در استانداری و دستگاه‌ها تشکیل و رصد خواهیم کرد تا همه مصوبات اجرایی شوند. 

قاسمی فرزاد در خصوص شیوه ی ارتباط مردم و دولتمردان در طول سفر گفت: مجموعه مدیریتی استان همدان، با تاسی از سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم، در راستای برقراری ارتباط پویا میان مردم و دولت و همچنین افزایش سطح دسترسی به مسئولان و کارگزاران دولت، با رویکرد حل مشکلات، پیگیری درخواست‌های مردم استان و در نهایت زمینه مشارکت تمامی اقشار جامعه، “سامانه‌ی ارتباطات مردم و دولت (سامد)” را راه‌اندازی کرده است. 

این سامانه یک روز قبل از سفر رئیس جمهور به استان همدان یعنی ساعت ۸:۰۰ صبح چهارشنبه ۵ مردادماه افتتاح و تا ساعت ۲۱:۰۰ پنجشنبه ۶ مردادماه نیز فعال خواهد بود.

یکی‌از تدابیر دیگری که در‌ راستای سهولت دسترسی مردم شریف استان به مسئولان و کارگزاران دولت اندیشیده شده، راه‌اندازی “میز خدمت” در ۳۰ مورد از دستگاه‌های اجرایی استان است.

روال کار میز خدمت بر این اساس است که نماینده‌ هر وزارتخانه در دستگاه اجرایی مربوطه مستقر خواهد شد و مردم می‌توانند با مراحعه به دستگاه مورد نظر درخواست، مشکلات و شکایات خود را به صورت حضوری، چهره‌به‌چهره و شفاهی یا مکتوب به نماینده وزارتخانه ارائه کنند. این اقدامات تسهیلگرانه، بیشتر در راستای حل مسائل و مشکلات مردم شریف استان انجام شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *