استاندار همدان گفت: با توجه به افزایش آمار کرونا در استان، تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای حضور در مراسمات محرم الزامی است.

علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان، اظهار داشت: با توجه به افزایش موارد مبتلا به کرونا در استان، باید درباره نحوه برگزاری مراسم ایام محرم، بحث و تبادل نظر شود.

وی تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، باید اماکن خود را در اختیار هیئت‌های مذهبی برای برگزاری آیین‌های مذهبی محرم قرار دهند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در هیئت‌های مذهبی ضروری است، عنوان کرد: همه افراد باید نسبت به دریافت دز یادآور واکسن خود اقدام‌ کنند.

قاسمی فرزاد از اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: این طرح که شامل غربالگری و پیشگیری از بیماری کرونا است با همراهی سپاه و نیروی مقاومت بسیج اجرا می‌شود. 

وی افزود: طبق تاکید رئیس جمهوری باید تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه در موعد مقرر اتخاذ شود. آموزش‌و‌پرورش نسبت به تکمیل و نصب سیستم تهویه در مدارس استان اقدام کند.

قاسمی فرزاد گفت: با توجه به زرد شدن وضعیت هشت شهرستان در استان باید از ۷۰ درصد ظرفیت اماکن تفریحی، فرهنگی، ورزشی و غذاخوری‌ها استفاده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن سفر رییس جمهوری، باید محل برگزاری مراسم از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار باشد و شیوه نامه‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار همدان گفت: میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان صمت نسبت به پیگیری در زمینه نصب «کیو آر» کد توسط واحدهای صنفی اقدام لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *