رئیس هیئت فوتبال استان همدان از میزبانی همدان برای نخستین‌بار در کشور برای برگزاری دوره A مربی‌گیری فوتبال خبر داد.

عباس صوفی در نشست خود با اصحاب رسانه که شامگاه پنجشنبه برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید شمس‌پور، شهید شاخص ورزش و جوانان کشور در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: هیئت فوتبال با فعال کردن هیئت‌های شهرستانی و بر اساس برنامه‌ای مدون و تقویم سالانه رشته فوتبال را در سطح استان توسعه داده است. 

صوفی افزود: بر اساس تقویم سالانه پیش می‌رویم و توفیقات خوبی در این رشته پرطرفدار در سطح استان حاصل شده است.

وی با بیان که تیم‌های فوتبال در سطح استان در رده‌های سنی مختلف افزایش چشمگیری داشته است و تنها در شهرستان همدان ۱۶ تیم در رده نونهالان و ۱۵ تیم در رده نوجوانان فعالیت می‌کنند گفت‌‌: برگزاری حدود ۵۰۰ مسابقه در سال گذشته حاکی از آن است هیئت فوتبال فعال بوده است. 

رئیس هیئت فوتبال استان همدان عنوان کرد: برگزاری مسابقات فوتبال استان در رده‌های مختلف سنی که ویترین همه فعالیت‌های هیئت به شمار می‌رود با نظم خاصی پیگیری می‌شود، اظهار داشت: هزار مربی مرد و ۲۰۰ مربی زن آموزش دیده در سطوح مختلف در استان فعالیت می‌کنند. 

صوفی با اشاره به این که برای نخستین‌بار در کشور دوره (A) امسال در همدان برگزار می‌شود گفت: این دوره در سال‌های گذشته فقط در تهران برگزار می‌شد و به هر استان ۲ سهمیه می‌دادند اما با رایزنی‌های صورت گرفته این دوره امسال در اواسط مردادماه در همدان برگزار می‌شود و ۱۶ سهمیه برای استان همدان در نظر گرفتند.

رئیس هیئت فوتبال استان با اشاره به برگزاری اردوهای استعدادیابی در سطح استان افزود: برای اولین بار مربی تیم نوجوانان برای برگزاری این اردوها به همدان آمد و سرمربی تیم ملی جوانان نیز برای اردوی استعدادیابی جوانان به همدان می‌آید. 

صوفی عنوان کرد: سال گذشته اردوی استعدادیابی بانوان در همدان برگزار شد و ۵ بانوی همدانی به اردوی تیم ملی زیر ۱۶ سال دعوت شدند.

وی با اشاره به این که در گذشته تعداد محدودی بازیکن همدانی در سطح لیگ‌های فوتبال کشور و در تیم‌های خارج از استان بازی می‌کردند تصریح کرد: در حال حاضر در سطح کشور بیش از ۲۰ بازیکن همدانی حضور دارند و امسال نیز چند بازیکن از تیم شهرداری همدان به تیم‌های دیگر استان‌ها اضافه شدند.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان گفت: در حوزه داوری ۱۰۰ داور سازمان یافته داریم که ۵۰ نفر از آنها در لیگ‌ها و مسابقات کشوری سوت مس‌زنند. ۲ داور مرد و یک داور زن الیت نیز داریم.

صوفی تاکید کرد: برای افزایش تعداد داوران همدانی با آموزش‌پرورش قراردادی بستیم تا در سطح مدارس برای انتخاب داوران دوره‌های استعدادیابی برگزار کنیم.

وی با اشاره به این که سیاست هیئت فوتبال توسعه این رشته در جای جای استان است گفت: ما مشکل زیرساخت داریم و زمین‌های موجود کفاف فعالیت‌های ما را نمی‌دهد و بیش از استاندارد از زمین‌های فوتبال خود کار می‌کشیم. 

رئیس هیئت فوتبال استان همدان افزود: ساختارمند کردن باشگاه‌های فوتبال در سطح استان را در دستور کار قرار دادیم. در حال حاضر ۸۰ باشگاه دارای مجوز در سطح استان ساماندهی شدند که ۳۵ باشگاه در شهر همدان و بقیه در شهرستان‌های استان فعالیت می‌کنند. 

صوفی با اشاره به این که امسال بعد از عید غدیر مسابقات لیگ شهرستان‌ها برگزار می‌شود، گفت: اواخر شهریور نیز مسابقات لیگ استانی برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت‌های فوتبال استان همدان با بیان اینکه در کنار پیگیری‌های مسئولان استان و نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، اگر حمایت‌های هیئت فوتبال نبود فعالیت پاس در همدان دیگر ادامه نداشت، اظهار داشت: سال قبل اتفاق خوبی برای باشگاه پاس افتاد و هیئت امنا مجددا مسئولیت باشگاه را برعهده گرفت. تیم سال گذشته از لحاظ مالی خوب جلو رفت و این اتفاق باید امسال و سال‌های بعد هم تداوم پیدا کند. برای فصل جدید نیز منتظریم هیئت امنا استارت کار را بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *