معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ذخایر دارویی این استان برای مقابله با پیک احتمالی کرونا کافی است.

 قدرت‌الله رستمی با بیان اینکه از نظر ذخایر دارویی خود را برای پیک ششم کرونا آماده کرده بودیم، اظهار داشت: خوشبختانه این موج کوتاه بود و سریع به پایان رسید و با داروهایی که اکنون در اختیار داریم می‌توانیم از پیک‌های کوچک عبور کنیم‌.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بسیاری از داروهای درمان کرونا مربوط به تولید داخلی و مشکلی در تامین آن وجود ندارد، عنوان کرد: در سال‌های گذشته هم مشکلی در زمینه تهیه دارو بیماران کرونایی نداشتیم.

رستمی با تاکید بر اینکه پیش از نیاز به داروها نسبت به تهیه و ذخیره‌سازی آن اقدام می‌کنیم، اظهار داشت: داروی رمدسیور هم به اندازه کافی در بیمارستان‌های استان موجود است و کمبودی وجود ندارد.

داروهای بیهوشی بیمارستان‌ها به حد نیاز تامین می‌شود

وی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا پرسنل اتاق عمل بیمارستان بعثت همدان از کمبود داروهای بیهوشی گلایه دارند، گفت: ممکن است در برخی مواقع به صورت کشوری با کمبود برخی اقلام دارویی مواجه شویم اما وضعیت به گونه‌ای نبوده که برای بیماران مشکلی ایجاد شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه داروهای بیهوشی و سایر اقلام، به اندازه مصرف و نیاز بیمارستان‌ها توزیع می‌شود، تصریح کرد: بیمارستان بعثت یک مرکز درمانی بزرگ و جنرال است که به‌خاطر ازدیاد بیماران و تعداد زیاد اعمال جراحی، نسبت به سایر بیمارستان‌ها نیازمند اقلام دارویی بیشتری است.

رستمی افزود: هرگاه مرکزی دچار کمبود دارویی شود، سریع وارد عمل شده و نیاز آن مرکز را تامین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه داروهای بیهوشی به صورت مدیریت شده و به مقدار نیاز در بیمارستان‌های استان توزیع می‌شود، گفت: نمی‌گذاریم این داروها در مراکز درمانی دپو شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه هیچ یک از شرکت‌های دارویی حق ندارند به خاطر داشتن حساب و کتاب با بیمارستان و مسائل مالی، از تحویل دارو خودداری کنند، اظهار داشت: اگر چنین مشکلی وجود داشته باشد سریعا ورود می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *