با توجه به آنکه بسیاری از تیم‌های لیگ یک کادرفنی خود را معرفی کرده‌اند، کادرفنی تیم شهرداری همدان برای حضور موفق در فصل پیش‌رو باید هرچه زودتر معرفی شود.

تیم فوتبال شهرداری همدان در نخستین حضور خود در لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور در رتبه دهم جدول مسابقات قرار گرفت و امتیاز خود را برای فصل پیش‌رو حفظ کرد؛ با این حال پس از پایان مسابقات با حواشی متعددی مواجه شد.

تیم فوتبال شهرداری همدان برخلاف تیم پاس که با خرید امتیاز از لیگ برتر کار خود را در فوتبال همدان آغاز کرد، در سال‌های گذشته با حضور در لیگ استان و قهرمانی در این لیگ سهمیه حضور در لیگ ۳ را کسب کرد و با حضور موفق در لیگ ۳ سهمیه حضور در لیگ ۲ را به دست آورد و پس از چند سال حضور در لیگ ۲، فصل گذشته با نشستن بر صدر گروه خود موفق به کسب سهمیه لیگ دسته اول شد. این تیم در فصل گذشته نیز با حفظ سهمیه خود در لیگ یک نتایج قابل قبولی کسب کرد

مکتب بومی‌گرایی شهرداری

بی‌تردید هادی گل محمدی، سرمربی سابق این تیم، در طول فعالیت تیم فوتبال شهرداری نقش ارزنده‌ای در موفقیت‌های این تیم داشت و با توجه ویژه به ظرفیت بازیکنان بومی، علاوه بر کاهش هزینه‌های تیم، بازیکنان شایسته‌ای را هم به فوتبال کشور معرفی کرد و مکتب مبتنی بر بومی‌گرایی را در تیم فوتبال شهرداری همدان ایجاد کرد و بسیاری از بازیکنانی که در این فصل از لیگ دسته اول در تیم فوتبال شهرداری درخشیدند دست‌پرورده گل محمدی در این مکتب بودند‌؛ از اینرو تیم فوتبال شهرداری به امید اول فوتبالیست‌های همدانی برای ورود به فوتبال حرفه‌ای تبدیل شده است و مدارس فوتبال و آکادمی فوتبال شهرداری به همین دلیل با استقبال نوجوانان و جوانان همدانی تبدیل شده است.

ایجاد حاشیه برای تیم کم‌حاشیه

اما پس از پایان فصل گذشته، شورای اسلامی شهر همدان در نشستی رای به عدم تیم‌داری شهرداری همدان در مسابقات لیگ دسته اول داد تا این تیم به مرز انحلال برسد.

 اما انتقاد‌های تند اهالی فوتبال همدان، هیئت فوتبال استان و رسانه‌ها از این تصمیم، و نیز حمایت شهردار همدان از تیم‌داری، شورای اسلامی شهر همدان را بر آن داشت تا در تصمیم خود تجدید نظر کند و در جلسه‌ای دیگر اعضای شورا مجددا به تیم‌داری شهرداری در لیگ یک رای دادند. 

ضرورت انتخاب کادرفنی

 با وجود آنکه مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور، امسال به دلیل برگزاری جام‌جهانی فوتبال زودتر آغاز شد و بیشتر تیم‌های حاضر در لیگ دسته اول مربیان خود را شناخته‌اند و در حال جذب بازیکن هستند، تیم فوتبال شهرداری به دلایلی که ذکر شد هنوز اقدام خاصی برای آماده‌سازی به منظور حضور موفق در فصل ۴۰۱_۴۰۲ نکرده است.

عضو سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که تیم فوتبال شهرداری پرچم‌دار فوتبال همدان در کشور است گفت: زمانی با حضور پاس در همدان، فوتبال استان احیا شد و مربیان، داوران و بازیکنان مطرحی به فوتبال کشور معرفی شدند.

شهاب شادفر افزود: پس از افول پاس، شهرداری آبروی فوتبال همدان را خرید و با حفظ سهمیه خود در لیگ یک فوتبال همدان را برای بازگشت به لیگ برتر امیدوار نگه داشته است.

وی با قدردانی از هیئت فوتبال، شهردار و ورزشی‌نویسان همدانی در جهت حفظ امتیاز تیم شهرداری همدان گفت: این تیم از تیم‌های کم‌هزینه در فوتبال کشور است و با اتکا به مربیان و بازیکنان بومی سهم بسیاری در پیشرفت فوتبال همدان دارد.

پیشکسوت فوتبال همدان با بیان این که بسیاری از تیم‌های دسته اول کادرفنی خود را معرفی کرده‌اند و در حال جذب بازیکن هستند گفت: متاسفانه به دلیل نامعلوم بودن سرنو‌شت تیم شهرداری همدان، چند تن از بازیکنان خوب این تیم در فصل گذشته به تیم‌های دیگر پیوستند.

شادفر با بیان این که مسئولان شهرداری باید هرچه زودتر کادرفنی تیم را معرفی کنند عنوان کرد: همین حالا هم برای بستن تیمی قدرتمند که حداقل بتواند سهمیه خود را همانند فصل گذشته در لیگ یک حفظ کند هم دیر شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به خروج چند بازیکن از تیم شهرداری و ضرورت جذب بازیکنان جدید، ایجاد هماهنگی بین بازیکنان زمان می‌برد و تیم شهرداری باید کار خود را برای حضور موفق در فصل آینده هرچه زودتر آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *