امام جمعه موقت همدان با اشاره به لزوم گسترش وقف در جامعه گفت: مردم نسبت به انجام وقف برای انور خیر در جامعه اقدام کنند.

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه طبق آیات قرآن کریم پیامبر اکرم بر نفس خود انسان اولویت دارد اظهار داشت: این کلام بدین معنی است که اگر مثلا پیامبر اعظم ما را امر به جنگ کردند ما باید از ایشان تبعیت کنیم نه اینکه بگوییم اگر خواستم میروم و اگر نخواستم نمیروم پس در دیگر دستورات ایشان هم همین‌گونه که قرآن کریم گفته باید عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه در امر ولایت پذیری امام علی نیز، پیامبر فرمودند در ولایت و قانون گذاری امام علی بر دیگران ولی است بر همین اساس نیز قانون اساسی ایران تنها قانونی است که بر پایه کتاب خدا و عترت بنا شده گفت: جوانان باید مسئله غدیر را استدلالی بیاموزند و نسبت به سایر ابعاد آن آگاه بوده و اشراف داشته باشند.

امام جمعه موقت همدان ادامه داد: اگر غدیر نمی‌بود عاشورا، پیاده روی اربعین، زیارت اهل بیت و دیگر مسائل نیز نبود کما اینکه ولایت فقیه نیز ثمره غدیر است پس غدیر باید در جامعه تجلیل شده و مردم در این جشن اقدام به نصب پرچم کنند.

وی درباره هفته حجاب نیز با اشاره به ماجرای قیام گوهرشاد در اعتراض به اقدام رضاخان برای کشف حجاب عنوان کرد: حجاب مسئله اسلامی بوده و تنها مختص شیعه نیست کما اینکه جزو ضروریات دین محسوب میشود.

امام جمعه موقت همدان همچنین پیرامون ایجاد وقف برای انجام امورات خیر مطرح کرد: افرادیکه خدا به آنها وسعت رزق داده از اموال خود برای امر خیری که در جامعه لازم تر است وقف کنند که این کار باقیات الصالحات و صدقه جاریه است.

وی درباره مسئله سربازی نیز این کار را در نظام جمهوری اسلامی افتخار دانسته و بیان کرد: سرباز نظام جمهوری اسلامی در جایی سربازی می‌کند که حراست از نوامیس، استقلال و عزت کشور است پس واجدین شرایط نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

موسوی اصفهانی با اشاره به گرانی مسکن و افزایش اجاره‌بها با دعوت از مردم برای رعایت حال یکدیگر افزود: نباید حال که آب اندکی گل آلود شده به این فضا دامن زده و اجاره‌ها را بالا ببریم، من از مردم میخواهم بین خود و خدا تنها مقداری به اجاره بها اضافه کنند، چرا که ما در جنگ اقتصادی هستیم جنگی که همانند دوران دفاع مقدس تمام خواهد شد، پس عدل و انصاف را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: در مسئله قاچاق کالا اگر کسی آلوده شده توبه کرده وبه این مسئله دامن نزند چرا که بخشی از بیکاری موجود در جامعه به این مسئله مرتبط است همچنین لازم است در صورت نیاز با این مسئله برخورد قانونی شود البته که باید بدانیم برکت دست خدای متعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *