شهردار همدان گفت: در سیاست جدید مدیریت شهری اتمام پروژه‌های نیمه تمام و شروع پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سطح مناطق مختلف شهر در اولویت قرار دارد.

سید مسعود حسینی شهردار همدان در جلسه شورای اداری بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تلاش برای شروع پروژه های سرمایه گذاری تاکید کرد.

شهردار همدان با بیان اینکه مسئولیت در مدیریت شهری شبانه روزی و گسترده است اظهارداشت: مدیران شهرداری تلاشگر و توانمند هستند و اگر تغییری صورت می گیرد بر اساس سیاست‌ها، بررسی نقاط قوت و ضعف و مسائل مالی و بودجه ای صورت می گیرد. 

حسینی با اشاره به اینکه سال گذشته سال پر فراز و نشیبی برای مدیریت شهری بود گفت: تحقق بودجه ۲۴۰۰ میلیاردی شهرداری همدان نیازمند تلاش و پیگیری مجموعه شهرداری است و موفق شدیم طبق گزارش تفریغ بودجه موفق به تحقق ۹۱ درصدی بودجه شده ایم.

وی با تأکید بر اینکه تلاش ها در شهرداری همدان باید منجر به رضایت شهروندان شود افزود: در سیاست جدید مدیریت شهری اتمام پروژه های نیمه تمام و شروع پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سطح مناطق مختلف شهر در اولویت قرار دارد.

شهردار همدان با تاکید بر راه اندازی سامانه ستاد و کمیسیون معاملات اظهارداشت: مراحل قانونی این کار طی شده و لازم است عملیات فنی، عمرانی و مالی در اسرع وقت پیگیری شود. 

حوزه خدمات شهری از جمله موضوعاتی بود که سید مسعود حسینی به آن پرداخت و عنوان کرد: زحمات مدیریت شهری در نحوه و کیفیت خدمات شهری به شهر و شهروندان نمود پیدا می‌کند و لازم است این موضوع در معاون خدمات شهری به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. وی با اشاره به معضل زباله‌گردها و ساماندهی آن گفت: طرح ها و برنامه ریزی های لازم برای حل این مسئله باید پیگیری شود و باید از تجربیات سایر شهرها برای حل این مشکل بهره گرفته شود.

حسینی با تأکید بر ارتقای عملکرد سیما و منظر  شهری در شهر همدان گفت: بکارگیری خلاقیت و بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها در جهت فضاسازی مطلوب شهر در مناسبت‌های مختلف به ویژه عید نوروز پیگیری شود.

 این مقام ارشد مدیریت شهری از پیگیری موضوعات مربوط به آرامستان ها خبر داد و عنوان کرد: طبق تفاهم نامه بین شهرداری و اداره اوقاف مقرر شد وضعیت فعلی آرامستان از لحاظ عمرانی و فضاسازی مناسب‌سازی شود و ما پیگیر مالکیت و مدیریت آرامستان ها هستیم.

وی بر بهره گیری از سامانه ۱۳۷ و اداره بازرسی در جهت افزایش کیفیت خدمات به شهروندان تاکید کرد و گفت: ساماندهی فیزیکی و مکانی ۱۳۷ و اداره بازرسی در راستای دسترسی آسان شهروندان و پیگیری مسائل مردم ضروری است. 

شهردار همدان خواستار رسیدگی و برنامه ریزی در خصوص موضوعات ترافیکی، خط کشی ها، پل های عابر پیاده و راهنمایی رانندگی شد.

 حسینی با اشاره به گستردگی کار در منطقه یک عنوان داشت: با توجه به همکاری اداره آب در راستای ساماندهی روددره ها و آزاد سازی حریم رودخانه ها باید این موضوع در اولویت این منطقه قرار گیرد و لازم است خدمات موتوری هم پای کار بیاید.  

وی با اشاره به اینکه خانواده شهدا و ایثارگران از سرمایه های بزرگ شهرداری همدان هستند گفت: باید از پتانسیل های این اقشار بزرگوار در راستای خدمت رسانی مطلوب به شهر و شهروندان بهره گرفت و باید مطالبات به حق این عزیزان پیگیری شود.

وی خواستار ارتقای پایگاه بسیج شهرداری همدان شد و اظهار داشت: با توجه به پیش رو بودن کنگره شهدا می توان از ظرفیت شهرداری در برگزاری باشکوه تر کنگره شهدای همدان بهره گرفت.

شایان ذکر است در پایان جلسه از زحمات حامد جلیلوند در منطقه یک قدردانی و مهرداد خورشیدوند به‌عنوان سرپرست منطقه ۱ معرفی شد، از زحمات محمد مهدی درگاهی در اداره بازرسی تقدیر و مهدی افراسیابی عنایت به عنوان سرپرست اداره بازرسی معرفی شد، از زحمات وحید غفاری در سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری همدان تقدیر و سید محمد پوروخشوری به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد. از زحمات ناصر ورمزیار تقدیر و محمود حضرتی به عنوان مشاور شهردار در امور ایثارگران معرفی شد و از خدمات حسین مردانی در معاونت خدمات شهری شهرداری همدان تقدیر و حامد جلیلوند به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان معرفی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *