مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه باید نهضت جدیدی در زمینه بیمه شدن افراد واجد شرایط شکل بگیرد و تلاش داریم امسال یک میلیون از افراد بیمه نشده را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

بیت‌الله برقراری در ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان که در محل فرمانداری شهرستان ملایر برگزار شد گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سنگینی در بخش های اشتغال، رفاه و معیشت افراد جامعه دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به حوزه اشتغال و معیشت افراد محروم کشور تاکید داشتند و این صندوق در سال ۸۴ و در زمانی که انقلاب اسلامی ۲۷ ساله بود شکل گرفت.

برقراری با بیان اینکه توجه به آینده افراد روستاییان و کشاورزان و همچنین عشایر لازم و ضروری است گفت: اگر کشاورز و عشایر که تامین کننده امنیت غذایی مردم هستند توجه نشود این افراد نمی توانند به خوبی در زمینه تولید فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه این افراد در کنار تولید در تمامی صحنه‌های انقلاب حضوری پرشور دارند، گفت: با حمایت‌های شخص وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه ارتقای سطح خدمت‌رسانی به ویژه در بخش درآمد اعضا اقدامات ویژه‌ای انجام شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه بیمه‌شدگان خیاطان و سایر افرادی که دارای مشاغل فصلی دارند گفت: در این زمینه مشکلی نداریم و حتما این افراد زیرپوشش بیمه قرار می‌گیرند.

به گفته وی، تفاهمنامه‌های خوبی با سازمان امور عشایر کشور و معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری شکل گرفته تا حرکت جدید و تحول‌گرایی در زمینه عضو‌گیری افراد شکل بگیرد.

برقراری در خصوص سن افراد بیمه شده نیز گفت: طبق قانون حداقل سن افراد ۱۸ سال تمام و حداکثر سن نیز ۵۰ سال تعیین شده است.

وی با بیان اینکه حرکت جدیدی در صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سراسر کشور شکل گرفته گفت: با همکاری استانداران، نمایندگان مجلس، فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید نهضت جدیدی در زمینه بیمه شدن افراد واجد شرایط شکل بگیرد و تلاش داریم امسال یک میلیون از افراد بیمه نشده را زیر پوشش بیمه قرار دهیم.

برقراری در زمینه بیمه درمانی نیز گفت: بنده چند سالی در بیمه سلامت کار کردم و شناخت کافی دارم و تلاش داریم با همکاری نمایندگان مجلس بودجه لازم در این خصوص تخصیص دهد.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم بازنشستگان عضو صندوق را زیرپوشش تکمیلی قرار دهیم در خصوص سن بازنشستگی گفت: در این خصوص باید با همکاری نمایندگان مجلس اصلاحاتی صورت بگیرد چرا که اگر فردی در سن جوانی زیرپوشش بیمه قرار می گیرد حداکثر پس از ۳۵ سال باید بازنشسته شود که البته تلاش داریم اصلاحات قانونی در این زمینه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *