امام جمعه همدان با گلایه از اینکه در همدان مجموعه‌ای مناسب برای تفریح بانوان وجود ندارد، گفت: راه نشاط و ایجاد نشاط برای بانوان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی صبح امروز در دیدار با مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری همدان‌ با اشاره به اینکه اقداماتی که در گذشته شروع شده، لازم است تا در دوره جدید نیز پیگیری شود، اظهار داشت: مرکز تربیت کودک و نوجوان همدان در صدد توسعه مجموعه‌های تربیت‌محور دخترانه است و از آنجایی که مدیرکل امور بانوان نیز از اعضای این مرکز می‌باشد، امیدواریم شاهد همکاری بیشتر در این حوزه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌ها، وجود روش‌های تربیتی متناسب با ویژگی دختران و بانوان است، گفت: لازم است که روش‌های تربیتی برای جامعه هدف دختران، بر اساس هویت دخترانه باشد. 

امام جمعه همدان با گلایه از اینکه در همدان مجموعه‌ای مناسب برای تفریح بانوان وجود ندارد، یادآور شد: راه نشاط و ایجاد نشاط برای بانوان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی افزود: از آنجایی که فضای محدود و ضعیفی برای تفریح بانوان وجود دارد، ضروری است با فراهم کردن سخت افزار مناسب، فضایی راحت برای بانوان ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه در عرصه قرارگاه عفاف و حجاب، شاهد همکاری استانداری و ستاد امر به معروف هستیم، گفت: آنچه برای دستیابی به موفقیت در این بین مهم است، جلوگیری از موازی‌کاری‌ها و مراقبت از تداخل در انجام فعالیت‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه در این حوزه موافق با برنامه‌های سلبی نیستم، خاطر نشان کرد: در این عرصه نیازمند اقدامات فرهنگی هستیم، چرا که گاهی از موارد نوع پوشش‌ها به سبک زندگی افراد و خانواده‌ها بستگی دارد.

شعبانی با اشاره به فعالیت مجموعه‌های فعال در حوزه بانوان، اظهار داشت: هیئت‌ها و نهادهای مختلفی در حوزه بانوان در حال فعالیتند که همکاری و همراهی با آنها می‌تواند در رسیدن به اهداف موجود موثر باشد.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران ظرفیت خوبی است که می‌بایست از آن به نحو احسن استفاده کرد، گفت: در حوزه فعالیت‌های تربیتی دختران با ضعف‌هایی روبه‌رو هستیم و لذا می‌توان با شناسایی بانوانی که توانایی کار با کودکان را دارا هستند، از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

رئیس شورای حوزه استان همدان با تاکید بر لزوم توجه جدی به دختران جوان و نوجوان، یادآور شد: اگر برنامه صحیح و جذاب ارائه نشود، موفق نخواهیم شد و آن هویت بخشی متناسب با هویت واقعی دختران را نمی‌توان کسب کرد و حتی ممکن است با جذب به مسائل مختلف، آسیب‌هایی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه هویت زنانه بانوان باید حفظ شود ، عنوان کرد: امیدوار هستیم در آینده کارها با قدرت هر چه بیشتر ادامه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *