بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های عمرانی و ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه تعریف شده در حوزه تسهیلات اقتصادی، برای مطرح کردن در سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در جلسه شورای اداری شهرستان رزن که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد برگزار شد، گفت: استان در آمادگی کامل برای میزبانی از رئیس جمهور در سفر به استان همدان است. 

استاندار همدان گفت: بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های عمرانی و ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه تعریف شده در حوزه تسهیلات اقتصادی، برای مطرح کردن در سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده است. 

 وی با بیان اینکه سفرهای راهیان نور در سال گذشته، در حوزه مسائل فرهنگی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، بسیار پر رونق برگزار شد گفت: با مرمت اردوگاه‌های استان در جنوب کشور، علاوه بر فراهم کردن بستر‌ها و زیرساخت‌های راهیان نور، یک حرکت مهم فرهنگی شکل گرفت.

 قاسمی فرزاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع   ریل‌گذاری‌های خوب و بدیعی در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت:تفاهم‌نامه‌هایی برای تاسیس پردیس‌ها و مراکز پژوهشی در حوزه صنعت با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شده است. 

 وی افزود : با توجه به ویژگی‌های استان همدان باید کشاورزی مبتنی بر دانش بوده و منطبق با شرایط آبی استان روزآمد شود. 

 استاندار همدان گفت: بارویکردی نوین، پیگیر تسهیل و برطرف کردن موانع حوزه گردشگری در استان هستیم.

 قاسمی فرزاد تصریح کرد: پویایی فرهنگ عمومی در سبک زندگی اسلامی_ایرانی با حضور وزیر فرهنگ جوان، هنردوست و فرهیخته در کشور صورت گرفته است.

استاندار همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادامه داد: نماینده ولی فقیه در استان با شناختی عمیق از ضرورت‌های جامعه همیشه یاری‌رسان دولت‌مردان در استان همدان بوده است و ائمه جمعه و جماعات در استان، بزنگاه‌های مهم را با بصیرت و شجاعت شناسایی و نقش‌آفرینی موثری داشته‌اند. 

وی با اشاره  به نقش‌آفرینی ائمه جمعه و جماعات استان گفت: ائمه جماعات همراهی خوبی  با دولت در راستای اجرایی کردن طرح مردمی‌سازی اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه‌ها داشتند.

استاندار همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: در حوزه تنظیم و تامین بازار استان، چالش و مشکل خاصی وجود نداشته و کالاهای اساسی تا دور دست‌ترین روستا‌ها، با طراحی شبکه توزیع قابل رصد و پایش انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در شورای فرهنگ عمومی به ریاست آیت‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان، در برگزاری جلسات منظم سند قرآنی نیز به تصویب رسیده است و جشنواره‌های اذان منتظران و تئاتر کودک و نوجوان با حمایت تام و تمام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و آورده‌های چشم‌گیری فرهنگی نیز برای استان در پی داشته است. 

 استاندار همدان گفت: زیرساخت‌های سفر اربعین در استان همدان به‌خوبی فراهم شده است و ما مکلف به توجه و ترویج هنر و فرهنگ اصیل و اسلامیِ متعهد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *