آئین افتتاح ۳۵ طرح تامین آب آشامیدنی در ۱۹ روستای محروم استان همدان با حضور خیر آبرسانی کشور علی اکبر ابراهیمی با مشارکت سپاه انصار الحسین(ع) این استان انجام شد.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در مراسم افتتاح همزمان ۳۵ طرح آبرسانی به ۱۹ روستای محروم استان همدان در طرح شهید سلیمانی در روستای سیاهدره ملوسان اظهار داشت: با تامین۱۶۰میلیارد تومان با حضور مسئول قرارگاه سازندگی سپاه و فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان فرماندار امام جمعه وشهردار نهاوند،در روستای سیاه دره ملوسان با کمک خیر ابرسانی کشور علی اکبر ابراهیمی ۳۵ طرح آبرسانی در ۱۹ روستای محروم استان این طرح های آبرسانی به نمایندگی از دیگر پروژه ها در روستای سیاهدره ملوسان بخش مرکزی نهاوند افتتاح شد.

  استاندار همدان با بیان اینکه با هدف محرومیت زدایی طرح آبرسانی به ۷۲ روستای کم برخوردار  به زودی اجرا می‌شود افزود: در همین ارتباط تفاهم‌نامه اجرای طرح میان قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با خیر آبرسان  اکبر ابراهیمی به نیابت از برادر شهیدش و حاج قاسم سلیمانی برای اجرای عملیات آبرسانی به ۷۲ روستای محروم استان همدان که فاقد تاسیسات آبی هستند امضا شد.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: اجرای این طرح گامی عملی برای آبرسانی به مناطق روستایی استان همدان است و براساس تفاهم نامه منعقدشده این خیر بزرگ به عنوان پدر طرح‌های آبرسانی کشور ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه آبرسانی به ۷۲ روستای محروم استان همدان را تامین و پرداخت کرده است.

استاندار همدان گفت: برای اجرای طرح آبرسانی به این روستاها، ۳.۴ میلیارد تومان از طرف خیر نیکوکار  اکبر ابراهیمی و پنج میلیارد تومان نیز از طریق دستگاه‌های اجرایی استان تامین و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه ابراهیمی نیز به عنوان پدر آبرسانی به روستا‌ها و همچنین مدرسه ساز از جمله بزرگترین خیرین کشور است افزود: طرح آبرسانی به هزار و ۹۰۰ روستا در محروم‌ترین نقاط ایران با هزینه این خیر اجرا شده و بیش از ۲۵۰ مدرسه نیز در کشور ساخته است.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: این خیر بزرگوار همچنین دو هزار و ۵۰۰ خانواده مستمند را تحت پوشش خود دارد و ماهیانه برای هر یک مبلغ ۸۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه اکبر ابراهیمی در حوزه‌های علمیه و نیز در توسعه حرم عبدالعظیم اقدامات ارزشمندی را انجام داده است، گفت: وی به عنوان کارآفرین برتر کشور و صادرکننده کالا‌های با کیفیت، بیش از سه هزار کارگر را نیز به عنوان شاغل در مجموعه‌های تولیدی تحت حمایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *