سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: با افزایش اختیاری که از طرف سران قوا به ما داده شده، روند پلمب واحدهایی که تکرار تخلف دارند تسریع شده است.
مرضیه یونسی با بیان اینکه اجرای طرح اصلاح ارز ترجیحی و افزایش قیمت چند قلم کالای مشخص، سبب سوء استفاده برخی واحدها و گرانی خودسرانه دیگر کالاها شده است، اظهار داشت: راهکاری اصلی ما برای مقابله با این تخلفات، تشدید نظارت و بازرسی است.

وی با تاکید بر اینکه همکاران ما به صورت روزانه و مستمر به بازرسی از سطح بازار و واحدهای صنفی و خدماتی می‌پردازند، تصریح کرد: معمولا در ساعات صبح هم به پرونده‌هایی که سابقه تکرار تخلفات دارند، رسیدگی می‌شود.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان با بیان اینکه در طول روزهای گذشته ۶ نانوایی و یک قنادی متخلف به خاطر مواردی نظیر گرانفروشی، کم فروشی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شده است، گفت: برای برخی واحدهای متخلف نصب پرده تخلف هم انجام می‌‌شود.

یونسی با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات صنفی مربوط به نانوایان است، اظهار داشت: با توجه به اعلام مشکلات گرانفروشی در برخی واحدهای عرضه نان فانتزی، بازرسی ونظارت بر این واحدها تشدید شده است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما نظارت بر واحدهای عرضه کالا و خدمات است، تصریح کرد: جایگاه‌های عرضه سوخت، کارواش‌ها و دیگر مراکز خدماتی هم نظارت ما هستند‌.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: مردم می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را ازطریق تلفن ۳۲۵۲۳۴۴۲ اداره کل ، تلفن گویای ۱۲۴ وسامانهwww.124.ir سازمان صنعت، معدن وتجارت، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و تارنمای t135.ir اعلام کنند.

یونسی با تاکید بر اینکه با کمبود شدید نیرو و وقت، مواجه هستیم، اظهار داشت: مردم با ارائه گزارش‌های تخلف، می‌توانند در امر بازرسی و شناسایی واحدهای متخلف به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه بیش از ۲۵۰ مورد شکایت مردمی به ما اعلام می‌شود، عنوان کرد: بیشتر شکایات به صورت حضوری و تلفنی به ما اعلام می‌شود.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: مثلا در هفته گذشته شکایتی مبنی بر کم فروشی در یک واحد تولیدی کیک و کلوچه، به ما اعلام شد که خودم شخصا به صورت سرزده به این واحد مراجعه کردم و وزن‌کشی کارتن‌ها و کلوچه را انجام دادیم.

وی با تاکید بر اینکه شکایات مردمی در اولویت بازرسی‌های ما قرار دارد، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا در اسرع وقت، گزارش‌های مردمی را به سرانجام و نتیجه برسانیم.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان درباره نحوه برخورد با تکرار تخلفات واحدهای صنفی، اظهار داشت: با استناد به قانون نظام صنفی سابقه تخلف واحدهای صنفی در مرتبه سوم شش برابر جریمه و ۱۴ روز نصب پرده، در مرتبه چهارم هشت برابر جریمه و ۳۰ روز نصب پرده، مرتبه پنجم وبیشتر ده برابر جریمه ۶۰ روز نصب پرده، ۶ ماه تعطیلی واحد و ۶ ماه تعلیق پروانه کسب ودر مراحل بالاترلغو پروانه خواهد شد.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.