مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: گرمای هوا تا روز سه‌شنبه در همدان پایدار است.

محمد حسن باقری شکیب با بیان اینکه از دیروز روند افزایشی دما در استان آغاز شده است، اظهار داشت: این افزایش دما تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز و فردا دمای استان ۲ درجه گرمتر می‌شود، عنوان کرد: از روز سه‌شنبه از شدت گرما کاسته می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه در روز دوشنبه دمای برخی نقاط استان به ۳۸ درجه هم می‌رسد، تصریح کرد: در دمای شبانه تغییر چندانی نخواهیم داشت.

باقری شکیب با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های بلند مدت، میانگین دمای استان در تیرماه، یک درجه گرمتر از نرمال خواهد بود عنوان کرد: بارندگی‌های مربوط به غوره شوران هم معمولا در نیمه دوم تیرماه رخ می‌دهد.

وی به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت اسدآباد با حداکثر دمای ۳۶ درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان و بهار با حداقل دمای ۱۰ درجه، خنک‌ترین نقطه استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته دمای شهرستان همدان بین ۱۲ و ۳۴ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است، عنوان کرد: برای فردا حداکثر دمای همدان تا ۳۶ درجه پیش می‌رود.

باقری شکیب با اشاره به اینکه خوشبختانه در روزهای آینده پدیده گرد و غبار را نخواهیم داشت، گفت: اما ممکن است در روز پنجشنبه گرد و غبار رقیقی وارد استان شود.

وی از کاهش چشمگیر بارندگی‌ها در استان خبر داد و بیان کرد: میزان بارش‌ها در سال زراعی امسال نسبت به آمار بلندمدت ۳۸ درصد کمتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *