امام جمعه همدان باتاکید بر اینکه اگر ظرفیت‌ها ی جوانان شناسایی نشود، شخص هدر نرفته بلکه سرمایه کشور هدر داده شده است، گفت: با وجود آنکه در سطح شهر باشگاه‌های ورزشی وجود دارد، اما جوانان در استفاده از آن راحت نیستند .

آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با هادی ساعی رئیس فدارسیون تکواندو، با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی تکواندو در همدان اظهار داشت: قطعا این حضور و برگزاری اردوها در مناطق مختلف، اثرات مبارکی برای استان دارد و انگیزه‌ها در بین جوانان و ورزشکاران را تقویت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه استان همدان دارای ظرفیت‌های خوبی در عرصه ورزش است، گفت: لازم است از این ظرفیت‌های موجود و استعدادهایی که در رشته‌های مختلف فعال هستند، به نحو احسن استفاده کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه شرط موفقیت ورزشکاران، حمایت از آنها است، مطرح کرد: گاهی از موارد در سطح ملی حمایت از برخی رشته‌ها نسبت به رشته‌های ورزشی دیگر کم‌تر است، در حالی که با سرمایه گذاری در این رشته‌ها می‌توان شاهد موفقیت‌های خوبی در میدان‌های مسابقه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه‌های شهر، خصوصا در شهرستان‌ها جوانانی هستند که باید آن‌‌ها را شناسایی کرد، یادآور شد: از این جوانان می‌توان به عنوان گنجی نهفته یاد کرد که لازم است همانند یک دستگاه گنج‌یاب، این سرمایه‌های کشور را پیدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در همدان افزود: ممکن است شرایط اجتماعی، اجازه ظهور و بروز به این جوانان را نداده باشد، بنابراین وظیفه ما است که با شناسایی، حمایت از این جوانان را در دستور کار قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر این ظرفیت‌ها شناسایی نشود، شخص هدر نرفته بلکه سرمایه کشور هدر داده شده است، گفت: با وجود آنکه در سطح شهر باشگاه‌های ورزشی وجود دارد، اما جوانان در استفاده از آن راحت نیستند و لذا لازم است تا قوانین به نفع جوانان برای استفاده راحت‌تر از مجموعه‌های ورزشی، اصلاح شود.

شعبانی با بیان اینکه امروز لازم است جوان را جذب ورزش کنیم، یادآور شد: قطعا ارتباط جوانان با ورزش، کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه را کاهش می‌دهد، بنابراین ضروری است سخت افزار این مهم توسط مسئولان فراهم شود.

وی در ادامه با تقدیر از اقدامات هادی ساعی در عرصه خدمت رسانی به مردم و جوانان، خاطر نشان کرد: گاهی از موارد خداوند سرمایه اجتماعی و محبوبیتی را به شخصی می‌دهد، اما متاسفانه این سرمایه از بین می‌رود و هدر داده می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان با اشاره به اینکه امثال هادی ساعی‌ها توانسته‌اند از این سرمایه اجتماعی در عرصه خدمت به مردم و کشور بهره بگیرد، مطرح کرد: این محبوبیت و سرمایه اجتماعی به سادگی به دست نمی‌آید و قهرمانی‌ها و موفقیت‌ها با خون دل خوردن‌های بسیاری به وجود آمده، اما بهترین راهکار برای ماندگار کردن این محبوبیت‌، استفاده از آن در مسیر خدمت به مردم و کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *