استاندار همدان گفت: طرح قرارگاه شهید امانی با هدف افزایش نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، در استان اجرا می‌شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد ظهر امروز در کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار استان، اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای از طریق وزارت کشور با سپاه و بسیج منعقد شده، طرح قرارگاه شهید امانی در استان پیاده‌سازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: قرارگاه شهید امانی در استان در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی در زمینه کنترل، نظارت، جلوگیری از احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی فعالیت خواهد داشت.

استاندار همدان گفت: همراهی و همکاری ویژه سپاه و بسیج استان با دولت در عرصه‌های مختلف قابل تقدیر است. قرار‌گاه زیستی استان در ایام کرونا نقش موثری در پیشبرد اهداف دولت در مقابله با کرونا ایفا کرده است.

وی اظهار داشت: اجرای طرح قرارگاه شهید امانی می‌تواند نقش مهمی در تقویت کنترل و نظارت بر بازار و پیشبرد اهدافِ کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار استان داشته باشد. 

وی افزود: با اجرای این طرح، از ظرفیت و توانمندی بسیج و سپاه در ستاد تنظیم بازار استفاده خواهد شد و به عنوان یک قرار گاه نظارتی، اثربخشی مصوبات ستاد تنظیم بازار افزایش می‌یابد. 

استاندار همدان گفت: طرح قرارگاه شهید امانی باید به فرمانداران برای پیاده کردن در سطح شهرستان‌ها ابلاغ شود. 

قاسمی فرزاد با بیان اینکه در استان کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی‌ همچون قند، روغن، شکر، مرغ، برنج و گوشت وجود ندارد، تصریح کرد: یک هزار دستگاه کارت‌خوان توسط بانک سپه برای نانوایی‌ها به استان وارد می‌شود.

وی گفت: گندم و آرد به میزان مصرف سه ماه آینده تامین شده و به‌‌زودی خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط دولت نیز انجام خواهد شد.

استاندار همدان عنوان کرد: باید نظارت و کنترل بر نانوایی‌ها در سطح شهرستان‌ها به طور مستمر و دقیق انجام شود. 

قاسمی فرزاد اظهار داشت: با توجه به فصل برداشت برخی از محصولات کشاورزی استان، سهمیه آرد شهرستان‌هایی که کارگران فصلی دارند افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در زمینه کالاهای مورد نیاز مردم وجود ندارد، گفت: در استان، بیش از ۵۰۰ تُن خریداری مازاد مرغ از تولیدکنندگان انجام و ذخیره‌سازی شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *