علیرضا قاسمی‌فرزاد در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری همدان، اظهار داشت: مبحث خانواده نه تنها در دین مبین اسلام و مکتب تشیع، بلکه در همه ادیان، ملل و فرهنگ‌ها، جایگاه اساسی و ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه بر کسی پوشیده نیست که نقش محوری و اساسی در خانواده را بانوان ایفا می‌کنند، تصریح کرد: نقش مادر و همسر در خانواده یک نقش اساسی و بی بدیل است. 

استاندار همدان عنوان کرد: اگر خانواده در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرند، متاثر از مادر آن خانه و خانواده است چون توانسته نقش خود را به درستی انجام دهد. 

قاسمی فرزاد گفت: بانوان عمود خیمه در یک خانواده هستند که می‌تواند مسیر درست یک خانه را حفظ و استمرار ببخشند. 

وی با بیان اینکه دفتر امور زنان و خانواده استانداری باید توجه به مبحث خانواده را به عنوان یک اصل در حوزه فعالیت‌های خود قرار دهد، اظهار داشت: تمام تلاش و نقطه هدف دشمنان جمهوری اسلامی در طول این سال‌ها، در راستای تخریب نهاد خانواده مردم ایران بوده است.

استاندار همدان عنوان کرد: در ادبیات دینی، قرآن، سیره پیامبر و ائمه(ع)، وصایای حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری بر خانواده و توجه به آن، توصیه و تاکید شده است. 

قاسمی فرزاد افزود: با توجه با هرم سنی جامعه ایران، از فعالیت‌ها دیگری که باید مورد توجه مدیرکل زنان و خانواده استانداری باشد حوزه جمعیت است.

وی گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا زمینه‌های فرزندآوری و ازدیاد جمعیت در استان فراهم شود.‌

استاندار همدان اظهار داشت: حل و رفع آسیب‌های اجتماعی استان، نیازمند توجه، بررسی دقیق و راه‌کاری عملیاتی است. 

قاسمی فرزاد تصریح کرد: دفتر امور زنان و خانواده استانداری با همکاری امور اجتماعی در راستای رفع مشکلات و مسائل مختلف از جمله اعتیاد، زنان بد سرپرست یا بی‌سرپرست اقدام کند. 

وی افزود: بهره‌گیری از سرفصل‌های سند فرهنگی شورای فرهنگ عمومی در دستور‌ کار دفتر امور زنان قرار گیرد.

استاندار همدان گفت: اتخاذ تدابیر و برنامه‌های لازم در راستای اشتغال‌آفرینی بانوان با تعامل با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی مورد توجه باشد.

قاسمی فرزاد افزود: با همکاری خیرین سلامت و سایر سازمان‌های مردم نهادِ فعال در این عرصه، در جهت پیشگیری از بیماری‌های صعب‌العلاج شایع در بین بانوان اقدام شود.  

 به گزارش ، در این مراسم از زحمات خانم علیمحمدی در سمت مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری همدان تقدیر وفاطمه ستاری به عنوان مدیر کل جدید معرف شد.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *