معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکمیل بیمارستان اکباتان همدان نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان ‌است.

سعید کریمی در سفر به همدان و بازدید از مراکز درمانی و پروژه‌های درحال ساخت همدان، اظهار داشت: بیمارستان اکباتان با همت مسئولان مراحل نهایی کار را طی می‌کند و تجهیزات مورد نیاز به زودی تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان همدان از نظر  درمانی وضع خوبی دارد، تصریح کرد: اما این استان از نظر سرانه تخت از میانگین کشوری کمتر است و مسئولان استان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید تلاش کنند که میزان سرانه تخت استان را به میانگین کشوری و وضع مطلوب برسانند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره جذب نیرو در بیمارستان اکباتان، عنوان کرد: مجوز جذب نیروها بعد از راه‌اندازی بیمارستان دریافت می‌شود.

کریمی با بیان اینکه بیمارستان اکباتان ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان برای مصارف ساختمانی این مرکز هزینه شده و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای تکمیل این بیمارستان مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه شعار وزارت بهداشت در دوره جدید، عدالت و تعالی نظام سلامت است، تصریح کرد: یکی از مظاهر عدالت، عدالت در سلامت است و باید تلاش شود استان‌هایی که نسبت به سرانه کشوری از نظر سرانه تخت، تجهیزات و پزشک عقب‌تر هستند به وضع مطلوب برسند.

محمد مهدی مجذوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در باره پروژه‌های عمرانی بخش بهداشت و درمان استان، اظهار داشت: ۲۴ پروژه بهداشتی و ۷ پروژه درمانی در حال ساخت در استان همدان وجود دارد.

وی گفت: پروژه‌های بیمارستان اکباتان، بیمارستان فاطمیه، مرکز جامع سرطان و بیمارستان رزن در کنار چند مورد دیگر مهم‌ترین پروژه‌های درمانی استان همدان هستند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی‌ همدان با تاکید بر اینکه بیمارستان فاطمیه همدان تا پایان خرداد ماه افتتاح میشود، اظهار داشت: این بیمارستان به طور کامل تجهیز شده است.  

مجذوبی با بیان اینکه بیمارستان اکباتان ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: این مرکز درمانی تا سه ماه آینده تجهیز و افتتاح می‌شود. 

وی افزود: البته وعده قطعی در این خصوص بسته به همکاری و مساعدت وزارت بهداشت جهت تامین تجهیزات در بازه فوق خواهد بود.

به گزارش از همدان، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مراحل نهایی بیمارستان در حال ساخت اکباتان برای تامین تجهیزات مورد نیاز قول مساعد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *