شهردار همدان به سئوالات رخ داده و برخی حاشیه‌سازی پیرامون سفرش به بالی اندونزی توضیح داد‌ و گفت: در همدان حاشیه بر متن غلبه دارد و این مسئله نیز توان زیادی می‌گیرد.

سید مسعود حسینی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به حاشیه های پیش آمده پیرامون سفر وی به بالی اندونزی برآب شرکت در یک همایش بین‌المللی اظهار داشت: از اصحاب رسانه برای توجه به ابعاد مختلف سفر و پرداختن به نقاط قوت و ضعف این سفر قدردانی میکنم.

وی با بیان اینکه دانستن حق مردم است و ما نیز به این مطالبات پاسخ می‌دهیم افزود: از مردم میخواهم همدان را در قامت شهری در فضای بین المللی ببینند چرا که این نگاه در رشد و توسعه شهر اهمیت دارد.

شهردار همدان با ابراز گلایه از اینکه در همدان حاشیه بر متن غلبه دارد و این مسئله نیز توان زیادی میگیرد به همین دلیل این حق مردم است که حاشیه ها توان مدیریتی مدیران را نگیرد توضیح داد: امروز عقب افتادگی همدان و عدم پیشرفت آن سوال اصلی و جدی ماست.

وی با اشاره به اینکه برای اینکه پیشرفتی در جامعه رخ دهد همراهی و همدلی مردم و مسئولان یک اصل است که خوشبختانه در همدان وجود دارد ادامه داد: ما در شهرداری نیز به دنبال همدلی بوده ایم چرا که یک نهاد خدمت رسان هستیم پس به خود اجازه قطبی سازی را نمی‌دهیم هرچند مردم نیز به ما اجازه نمی‌دهند که وارد فضای اختلافی شویم.

حسینی با این توضیح که اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید چند راهکار داشته باشیم که یکی از آنها ایجاد ارتباطات بین المللی است افزود: ما نباید این فرصت های بزرگ را بسوزانیم.

وی درباره دلایل انجام این سفر با بیان اینکه شاید اشکال از ماست که به تشریح زحمات افراد در حوزه تاب آوری برای ایجاد دبیرخانه کشوری تاب آوری در همدان و کسب مقام بین‌المللی در این حوزه نپرداختیم اظهار داشت: در حال حاضر چند کار بنیانی در شهرداری همدان در حال اجراست که می‌توان به ایجاد بسترهای خدمات الکترونیک، مبارزه با فساد، ایجاد شهرداری هوشمند، ایجاد خزانه داری و غیره اشاره کرد.

شهردار همدان با اشاره به اینکه مسیر درستی در شهرداری شروع شده و در بخش ساختار سازمانی نیز به زودی اقدامات خوبی صورت میگرد که اگرچه هزینه بر است اما به نفع مردم خواهد بود مطرح کرد: در بخش ایجاد شفافیت نیز از رسانه ها تقاضا داریم ما را یاری کنند تا مشخص شود اعتبارات کجا هزینه می‌شود.

وی با این توضیح که ما باید در عرصه شرکت در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی فعال بوده و بعد گردشگری همدان را تقویت کنیم عنوان کرد: در این نشست بین المللی دستاوردهای خوبی برای همدان به دست آمد. 

حسینی ادامه داد: در این همایش مدلی به نام مدل همدان نمایش داده شد که در بحث تاب آوری لازم است به عنوان دبیرخانه کشوری در استان و کشور اجرا شود و در اصل چون این مسئله و اجرای آن اهمیت دارد سازمان ملل نیز اقدام به دعوت از شهرداران ۲۰ شهر جهان از جمله شهردار همدان کرد.

وی بیان کرد: در این همایش بین المللی شهرداران میهمان شهردار بالی بودند علاوه بر این حاشیه این اجلاس نیز برای ما بسیار با اهمیت است چرا که این همایش ها ظرفیت ها و دسترسی هایی دارد که در شرایط عادی برای کسب و ایجاد هر کدام از آن ارتباطات‌، باید تلاش زیادی کرد. 

شهردار همدان با تاکید براینکه نباید این فرصت بزرگ را که به دعوت سازمان ملل رخ داده و هزینه ای هم برای شهر نداشته است را بسوزانیم عنوان کرد: استفاده از ظرفیت های بین المللی برای اجرای برخی پروژه ها در همدان جهت بهره مندی بیشتر از فرصت ها، ایجاد بستر برای جذب سرمایه گذار در بخش پسماند، استفاده از ظرفیت انرژی های نو، تبدیل شهر همدان به مرکزیت غرب آسیا با توجه به قابلیت های همدان، اعلام آمادگی دفتر کشوری تاب آوری شهرداری همدان به عنوان مرکز آموزش کشورهای فارسی زبان و دیگر کشورهای آسیایی از جمله اهداف پیگیری شده در این سفر بود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این اهداف نیاز به تیم های جدی داریم کما اینکه در تلاشیم واحد بین الملل شهرداری را نیز فعال کنیم مطرح کرد: در بحث تاب آوری زحمات بسیاری کشیده شده است چرا که ورود به عرصه ای که دیگران به آن ورود نکرده اند نیز یک فرصت است اتفاقی که از سالهای گذشته آغاز شده و اقدامات خوبی در عرصه بین المللی و کشوری انجام شده است.

حسینی با این توضیح که در سطح دنیا تنها هزار شهر به مسئله تاب آوری ورود کرده اند و به همین دلیل این اقدامات میتواند نقطه قوتی برای ما باشد گفت: با وجود کارهای انجام شده معتقدم راه برای رسیدن به نقطه مطلوب بسیار است.

وی درباره انتشار اطلاعات و برخی اسناد در شهرداری همدان پیرامون سفر وی اظهار داشت: همکاران ما افراد بسیار سالمی هستند و این اتفاق را خیر می بینم به همین دلیل دوست دارم رسانه ها به این موضوع بپردازند که چگونه این سند مالی که محرمانه بوده و انتشار آن جرم است، منتشر شده است؟ 

این مقام مسئول با بیان اینکه در شهرداری اگر خلافی رخ دهد قانونی رخ می‌دهد پس نباید در عرصه مبارزه با فساد راه را گم کنیم چرا که فساد و تخلف با هم فرق دارند، افزود: تنخواه در نظر گرفته شده برای این سفر برای هزینه های اضطراری و غیر پیش بینی شده در سفر بود که ۵۰ میلیون تومان آن قبل از سفر و مابقی آن یعنی ۲۳۰ میلیون باقی مانده امروز به حساب شهرداری باز گردانده شد. 

وی با اشاره به اینکه باقی هزینه سفر مانند اسکان، ایاب و ذهاب وغیره نیز توسط میزبان پرداخت شده است عنوان کرد: سفر برای شهرداری همدان رایگان بود و برای اینکه هزینه ای نداشته باشد همراهی نیز با خود نبردم.

حسینی ادامه داد: از دغدغه همه بر این حساسیت ممنونم اما باید فضا را به گونه ای مدیریت و تمرین کنیم که حاشیه بر متن غلبه نکند پس اگر میخواهیم بین المللی شویم باید از خود شروع کنیم.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *