استاندار همدان خواستار اختصاص بخشی از مشارکت‌های خیران عرضه سلامت در زمیه پیشگیری از بیماری ها و غربالگری بیماری‌های سرطانی و دیابت شد.

علیرضا قاسمی فرزاد، شامگاه شنبه در آیین نکوداشت خیرین سلامت استان همدان، با بیان اینکه در مقابل اقدامات نیک و خیراندیشانه تک تک خیران سر تعظیم فرود می‌آورم، اظهار داشت: انجام کار خیر توفیقی است که از طرف خداوند به انسان داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شما خیران،معنای کار خیر و گذشت را به معنای واقعی ترجمه کردید، تصریح کرد: در فرهنگ‌ ایرانی و اسلامی ما، بخشش و گذشت نهادینه بوده و هست.

استاندار همدان با بیان اینکه انسان‌هایی که نسبت به دیگران توجه و احساس مسئولیت دارند انسان‌های بزرگی هستند، عنوان کرد: 
کسانی که اهل کار خیر هستند به درجاتی از انسانیت و تکامل دست پیدا کردند.

قاسمی فرزاد گفت: در مقابل خیرین که در مقابل حیات و زندگی دیگران دستگیری و احساس مسئولیت دارند، عده‌ای هستند که با وجود ثروت فراوان، نسبت به این امر بی‌توجه هستند.

وی با تاکید بر اینکه اوج انسانیت در وجود خیرین است که از دسترنج و امکانات خود می‌گذرند تا به دیگران کمک کند، اظهار داشت: در دنیا گذشتن از دو چیز خیلی سخت است و نیاز به شهامت دارد که یکی از آن گذشتن از مال و دیگری ثروت است.

استاندار همدان افزود: در مقابل خیرین و افراد سخاوتمند، کسانی هستند  مانند قاچاقچیان مواد مخدر که با رذالت جان دیگران را می‌گیرند‌.
قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه کار خیر از اعمالی است که هرکسی امکان و قدرت استفاده از آن را ندارد، عنوان کرد: بسیاری افراد هستند که ثروت زیادی دارند اما حتی خودشان هم از آن استفاده نمی‌کنند و به خود سختی می‌دهند.

وی با بیان اینکه خیر دنیا و آخرت برای سخاوتمندان است، گفت: پیشنهاد می‌کنم هزینه‌هایی برای درمان می‌شود به سمت و سوی پیشگیری از بیماری ها و غربالگری بیماری‌هایی سرطان و  دیابت، برود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه با پیشگیری از  ابتلا به بیماری‌ها می‌توان جلوی بسیاری از هزینه‌ها را گرفت، تصریح کرد: با یک غربالگری ساده می‌توان از ابتلا به بسیاری از بیماریهای خطرناک پیشگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *