نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه همدان در بحث مسکن با مشکلات جدی رو به رو است گفت: مسئله مسکن در حکومت اسلامی جزو ضروری‌ترین حق‌های شهروندی است.

آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، با تقدیر از خدمات انجام شده در این مجموعه، اظهار داشت: گزارشات خوبی که از روند کارها در تامین نیاز مسکن در مناطق روستایی توسط این بنیاد ارائه شده، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به گزارش اقتصادی حضرت امیر(ع) در شهر کوفه‌ افزود: در این گزارش امام علی(ع) فرمودند که هیچکس در کوفه نیست مگر آنکه شرایط زندگی مساعد، از جمله مسکن، آب شرب و نان گندم برای او تامین شده باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه از منظر حکومت اسلامی، مسکن جزو ضروری‌ترین حق‌های شهروندی است، گفت: برای موفقیت در عرصه فعالیت‌های فرهنگی، لازم است که زیر ساخت‌های رفاهی مردم فراهم شود.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی در عرصه مسکن سازی در داخل کشور رخ داد، عنوان کرد: با وجود تمام تلاش ها و اقدامات انجام شده اما باز هم با ضعف‌هایی در این حوزه روبرو هستیم.

امام جمعه افزود: متاسفانه به دلیل بعضی اتفاقات، مسکن روستایی آسیب دیده و شاهد مهاجرت از روستا به شهرها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن می‌تواند از وقوع این مشکل جلوگیری کند، مطرح کرد: هر چه بتوانیم شرایط دریافت تسهیلات و ساخت مسکن روستایی را تسهیل کنیم، آن وقت مهاجرت معکوس را نیز محقق ساخته ایم.

شعبانی با این توضیح که با مهاجرت معکوس آسیب‌اجتماعی و فرهنگی در جامعه نیز کنترل خواهد شد گفت: همدان در بحث مسکن با مشکلات جدی روبرو است.

وی بیان کرد: همدان در عرصه مسکن، یکی از گران‌ترین شهرهای کشور محسوب می‌شود و به همین دلیل مشکلاتی روبر هستیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه علیرغم تلاش دولت در عرصه رفع این مشکل اما هنوز اتفاق خاصی که باید رخ دهد و فرآیند ساخت، آغاز شود، انجام نشده است، اظهار داشت: نیازمند سرعت عمل بیشتری در این حوزه برای جبران عقب افتادگی های گذشته هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *