رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان این‌که میزبانی همدان از جشنواره فیلم کودک و نوجوان بستگی به تلاش مسئولان استان دارد، گفت: ساخت فیلم سینمایی سردار همدانی در دستور کار قرار گرفته است.

محمد خزائی در نشست خود با هنرمندان و اهالی سینمای استان همدان با بیان این‌که در دولت جدید ۳ محور اساسی در دستور کار سازمان سینمایی کشور قرار گرفت، اظهار داشت: ما بر اساس عدالت‌محوری، قانون‌مداری و استانداردسازی حرکت می‌کنیم و این ۳ امر مهم شعار سازمان سینمایی کشور خواهد بود.

وی با یادآوری این‌که یک قرن پیش همدان سالن سینما داشته است، افزود: در بحث فرهنگی استان و شهر همدان با بسیاری از شهرها و استان‌های کشور متفاوت است. نمی‌توانیم استان همدان را در عرصه فرهنگ و هنر با جای دیگری مقایسه کنیم.

خزائی با اشاره به اینکه در سازمان ابلاغ شده است نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌ها داشته باشند، گفت: سفرهای استانی را هر هفته و در یک استان در دستور کار داریم و به‌دنبال راهکار برای رفع مشکلات شهرستان‌ها هستیم و در وزارتخانه ارشاد، کمیته پیگیری مصوبات را تشکیل دادیم تا مصوباتی که در شهرستان‌ها داریم پیگیری کنیم.

وی با توجه به دغدغه‌های مطرح‌شده از سوی اهالی سینمای همدان در این نشست ابراز کرد: بیشتر دغدغه اهالی سینمای همدان در بحث زیرساخت‌ها و تجهیزات بود و باید بررسی کنیم ببینیم چه امکاناتی را می‌توانیم در اختیار این عزیزان بگذاریم.

رئیس سازمان سینمایی کشور با اعلام این‌که استان همدان یازدهمین استان کشور از نظر مخاطب سینما در کشور است، تصریح کرد: ۳۶۰۰ صندلی سینما در استان همدان وجود دارد که بسیاری از صندلی‌ها فعال نیست.

خزائی با اشاره به مشکلات مطرح‌شده از سوی فعالان انجمن سینمای جوان در استان همدان تأکید کرد: کمبود امکانات در عرصه سینمای جوان مربوط به همه کشور است. انجمن سینمای جوان بازوی اجرایی وزارت ارشاد است و بسیاری از فیلم‌سازان از این نقطه شروع کردند و ما در دستور کار داریم که انجمن سینمای جوان در استان‌ها احیا شود و در شوراهای اداری استان و شهرستان حضور پیدا کنند.

وی با ابراز این که “مهم‌ترین بحث ما در سازمان سینمایی افزایش تولیدات خواهد بود” عنوان کرد: تولید اشتغالزا است و باعث می‌شود شرایط اقتصادی و روحی هنرمندان ارتقا یابد.

رئیس سازمان سینمایی کشور از ایجاد آموزش آن‌لاین در انجمن سینمای جوان و برخورداری شهرستان‌ها و روستاها از کلاس‌های آموزشی اساتید مجرب سخن گفت و تصریح کرد: راه‌اندازی پلت‌فرم برای فیلم کوتاه و مستند در سراسر کشور را در دستور کار داریم.

خزائی با اظهار این‌که تجهیزات انجمن سینمای جوان ۱۲ سال پیش به‌روز شده است، گفت: به‌دنبال به‌‌روزرسانی تجهیزات این انجمن هستیم.

وی از اکران انیمیشن ایرانی پسر دلفینی در ۲ هزار سالن سینمای کشور روسیه و فروش ۲‌ونیم میلیون دلاری آن به‌عنوان اتفاقی خوب برای انیمیشن و سینمای ایران یاد کرد و افزود: این انیمشن به پرفروش‌ترین فیلم ایران تبدیل شده است.

رئیس انجمن سینمای کشور در رابطه با میزبانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم گفت: ۳ استان از جمله استان همدان درخواست میزبانی این جشنواره را کرده‌اند و این‌که میزبانی به کدام استان می‌رسد بستگی به تلاش و حمایت مسئولان آن استان دارد.

خزائی با تأکید به این‌که شب سینمای همدان در سطح استان با کیفیتی خوب برگزار و از پیشکسوتان و هنرمندان همدانی تجلیل شود، تصریح کرد: در حوزه دفاع مقدس، ساخت مستند از ۳ شهید شاخص استان همدان در دستور کار قرار دارد.

وی تأکید کرد: در مورد شهید همدانی نیز ساخت یک فیلم بلند سینمایی در دستور کار قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *