معاون اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه ۱۱۰ تن مرغ وارد بازار شد، گفت: اما استقبال مردم خوب نبود و مقدار عرضه بیشتر از تقاضا بود.

ظاهر پور مجاهد گفت‌: قیمت مصوب مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده اما این مبلغ سقف نرخ است و ممکن است به قیمت کمتر از آن هم عرضه شود. 

وی با تاکید بر اینکه قیمت اصلی مرغ بر اساس میزان عرضه و تقاضا، در بازار تعیین می‌شود، تصریح کرد: هرچه مقدار تقاضای خرید کمتر باشد قیمت هم ارزانتر می‌شود.

معاون اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه در روز پنجشنبه قیمت مرغ بین ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان فروخته می‌شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امروز نرخ هر کیلو مرغ بر روی ۵۰ هزار تومان باشد.

پور مجاهد با اشاره به اینکه ۱۱۰ تن مرغ وارد بازار شد، عنوان کرد: اما استقبال مردم خوب نبود و مقدار عرضه بیشتر از تقاضا بود.

وی با بیان اینکه نرخ هر کیلو مرغ زنده توسط جهاد کشاورزی، ۴۰ هزار تومان اعلام شده، اظهار داشت: اما مرغداران به دنبال تغییر قیمت هستند‌.

معاون اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه وضعیت جوجه‌ریزی و تولید مرغ در استان، خوب است، گفت: هیچ گونه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد.

پور مجاهد در بخش دیگری از گفت‌و‌گو به وضعیت بازار تخم مرغ اشاره کرد و افزود: نرخ مصوب هر کیلو تخم مرغ ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین و اعلام شده است.

وی با بیان اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ با توجه به وزن آن، به طور میانگین ۷۸ هزار تومان می‌شود، اظهار داشت: نرخ تخم‌مرغ هم مانند مرغ، بر اساس وضعیت عرضه و تقاضا، تعیین می‌شود.

معاون اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر اینکه در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مشکل و کمبودی وجود ندارد، تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم با خرید بیش از نیاز و احتکار خانگی، سبب ایجاد تقاضای کاذب و افزایش قیمت نشوند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *