استاندار همدان گفت: وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در شهرستان‌های همدان، نهاوند، تویسرکان، فامنین و کبودرآهنگ، زرد و سایر شهرستان ها آبی است.
علیرضا قاسمی فرزاد، ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان، اظهار داشت: در طول هفته گذشته فقط یک مورد مرگ بیمار کرونایی در استان گزارش شده است‌.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۴.۹ درصد از افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال استان دز اول واکسن خود را دریافت کردند، تصریح کرد: بیش از ۸۳ درصد هم نوبت دوم را تزریق کرده‌اند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه حدود صد درصد مادران باردار نوبت اول واکسن کرونا را تزریق کردند، گفت: ۹۷ درصد نیز نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: اقدامات ایثارگرانه کادر بهداشت و درمان در ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون قابل تقدیر است.

وی گفت: مردم هیچ‌وقت فداکاری‌های کادر بهداشت و درمان و سایر عواملی را که در مدت شیوع ویروس کرونا همراهی کردند فراموش نخواهند کرد.
استاندار همدان گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید در راستای تزریق واکسن به ویژه کودکان ۵ تا ۱۱ سال، بیش از پیش اقدام کند.

قاسمی فرزاد افزود: تزریق دُز سوم واکسن کرونا در مراکز اداری و محیط‌های ۹ گانه الزامی شود.

قاسمی فرزاد عنوان کرد: اماکن عمومی ضمن رعایت شیوه نامه‌بهداشتی، با توجه به وضعیت رنگ‌بندی‌ها و ظرفیت‌های اعلام شده فعالیت خود را ادامه دهند.

وی گفت: آموزش و پرورش در راستای ساخت، تکمیل مدارس و جذب حداکثری نیروی انسانی اقدام کند.

استاندار همدان افزود: در اولین فرصت از خیرینی که در راستای اهداف تهویه و نصب آن اقدام کرده‌اند، تشکر و قدر دانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
روند کرونایی استان هرمزگان کاهشی است

بازگشت رنگ زرد کرونایی به شهرستان دامغان/ هشدارهای درباره رعایت پروتکل‌ها بهداشتی جدی گرفته شو

قاسمی فرزاد گفت: با توجه به شروع فصل تابستان، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تدابیر و تمهیدات لازم در جهت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و کارت تزریق واکسن کرونا در مجموعه‌های اقامتی، هتل‌ها و میهمان‌سراها بیاندیشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید بر رعایت شیوه‌نامه بهداشتی و تزریق واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان در زمینه کرونا، کنترل و نظارت داشته باشد.

استاندار همدان اظهار داشت: اصحاب رسانه، دانشگاه علوم پزشکی را در جهت تشویق و اقناع‌سازی مردم در راستای تزریق واکسیناسیون، رعایت شیوه‌نامه بهداشتی و مصوبات ستاد ملی کرونا همراهی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *