مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از انتشار فراخوان جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی با هدف ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها و طرح‌های جدید به منظور دستیابی به الگوهای نوین و ارائه سبک زندگی اسلامی و ایرانی خبر داد.

مسعود ویژه از انتشار فراخوان جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه پوشاک و فراهم کردن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و ترغیب بانوان به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه از اهداف دیگر این جشنواره است.

وی زمان برگزاری چهارمین جشنواره مد و لباس استان را تیرماه ۱۴۰۱ در دو بخش اصلی و ویژه دانست و بیان کرد: بخش اصلی جشنواره شامل سه محور در حوزه طراحی مانتو اجتماع بانوان، طراحی مانتو مجلسی و مناسبتی و طراحی پوشش اداری بانوان شاغل در دستگاه‌های دولتی به همراه سرپوش مناسب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: بخش ویژه جشنواره نیز مختص طراحی چادر و مقنعه خواهد بود.

ویژه تصریح کرد: توجه به عناصر بومی و حوزه‌های فرهنگ استان مطابق با ارزش‌های اسلامی، استفاده از الگوها و سبک‌های اصیل و نوین ایرانی اسلامی در پوشش مبتنی بر نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی، ترکیب پارچه‌های چند رنگ بومی و ساخت مجموعه زیبا در طراحی لباس و الهام از صنایع دستی و مواد اولیه این صنایع در طرح لباس‌ها از جمله موارد قابل توجه در این جشنواره است.

وی به برگزاری جشنواره به صورت استانی اشاره کرد و افزود: شرکت کنندگان باید بومی استان همدان بوده و دانشجویان غیربومی رشته‌های هنری با تایید دانشگاه مربوطه، از این محدودیت مستثنی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  خاطرنشان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان می‌توانند به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان مراجعه کنند.

ویژه آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه را ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱ اعلام کرد و یادآور شد: آیین گشایش و تجلیل از برگزیدگان جشنواره ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *