استاندار‌ همدان گفت: تخصیص اعتبارات مختلف به پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان نشانه اهمیت آن برای دولت سیزدهم است.

علیرضا قاسمی فرزاد، در بازدید از روند اجرای پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان و تصفیه‌خانه آن، اظهار داشت: با تلاش مجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیا و دستگاه‌های درگیر در اجرای پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان، مشکل آب‌رسانی همدان حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: مجریان پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان همه توان خود را به کار گیرند در موعد مقرر به اتمام برسد.

 استاندار‌ همدان تصریح کرد: تخصیص اعتبارات مختلف به پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان نشانه اهمیت آن برای دولت سیزدهم است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه اختصاص یافته و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به تازگی واریز شده است. این موضوع اقدام بی‌نظیری در طرح‌ها و پروژه‌هایی است که پس از انقلاب در کشور اجرا شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه پروژه انتقال آب از سد تالوار مشکل کمبود اعتبار ندارد، گفت: انتظار داریم قرارگاه خاتم‌الانبیا با افزایش توان فنی و تیم‌های کاری خطوط انتقال را با شتاب بیشتری اجرا کند تا طبق جدول زمان‌بندی این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم. 

قاسمی فرزاد عنوان کرد: از ۱۰ کیلومتر خط انتقال، سه و نیم کیلومتر در منطقه سخت‌گذر و سنگلاخی است که انجام شده و بقیه عملیات در مسیر هموار واقع شده است که بی تردید ادامه عملیات لوله گذاری با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: مشکل کمبود لوله و خرید ورق از کارخانه فولاد مبارکه از موانع این پروژه بود که با پیگیری‌های انجام شده رفع و در روزهای آینده نیز اولین بخش محموله مورد نیاز تزریق می‌شود. 

استاندار همدان با تاکید بر اینکه عملیات انتقال فرایند پیچیده و کاملا فنی است، خاطرنشان کرد: این پروژه باید در طول ۱۷ سال گذشته انجام می‌شد که با همت دولت سیزدهم مطالبه دیرینه مردم همدان برآورده می‌شود. 

قاسمی فرزاد با بیان اینکه سد تالوار وضعیت آبی خوبی دارد، افزود: ایستگاه پمپاژ شماره سه نیز به اتمام رسیده و ایستگاه‌های شماره ۱ و ۲ نیز در حال احداث است.

وی گفت: در قسمت‌های مختلف سد و پایین دست آن مانند تصفیه خانه، ایستگاه‌های پمپاژ و حفاری و انتقال اکیپ‌ها مشغول کار هستند. 

استاندار همدان تصریح کرد: بدون شک شتاب و تسریع در روند اجرای این پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا و دیگر دستگاه‌های درگیر در پروژه نقش بسزایی در اتمام هرچه‌سریع‌تر آن دارد. 

قاسمی فرزاد عنوان کرد: امیدواریم دستگاه‌ها و مجموعه‌های درگیر در اجرای پروژه، توان و امکانات خود را به گونه‌ای افزایش دهند که بتوانیم این پروژه را در موعد مقرر به اتمام برسانیم.

وی اظهار داشت: طبق وعده‌ای که به مردم شریف همدان داده شده، اتمام این پروژه، به هم‌افزایی، برنامه‌ریزی دقیق، همراهی و همکاری مجریان طرح بستگی دارد، بنابراین امیدواریم همه توان خود را به کار گیرند تا این مشکل چندین ساله همدان حل و فصل شود. 

استاندار همدان گفت: به زودی با وزیر نیرو و فرمانده کل سپاه در راستای تقویت ماشین‌آلات و اکیپ‌های مستقر در این پروژه و نیز برق رسانی و تجهیزات مورد نیاز دیداری خواهیم داشت. 

 به گزارش ، طرح انتقال آب از سد تالوار زنجان به همدان به طول ۱۴۰ کیلومتر از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان همدان است که با اجرای این طرح آب دراز مدت ۱۲ شهر همدان، جورقان، مریانج، بهار، صالح آباد، لالجین، قهاوند، مهاجران، فامنین، کبودراهنگ، گل تپه و شیرین سو و ۱۵۹ روستا و پایگاه نوژه همدان تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *