مدیر کل صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: استان از مناطق پایلوت و پیشتاز در اجرای سیاست‌های دولت در حمایت از تولید داخل و افزایش ضریب ایمنی خودرو است.

احمد شانیان با بیان اینکه همدان در مقابله با لوازم یدکی قاچاق و تقلبی از استان‌های برتر کشور است، افزود: مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی، بی‌کیفیت و غیر استاندارد از ابتدای امسال آغاز شده است.

وی تصریح کرد: وزارت صمت این طرح را با هدف حمایت از تولید داخلی و افزایش ضریب تولید، حذف کالای تقلبی و قاچاق و حفظ جان مردم و ایمنی وسایط نقلیه اجرا می‌کند و در استان همدان به طور جدی پیگیری و نتیجه خوبی به همراه داشت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان از انجام افزون بر ۱۸۰ بازرسی از مراکز عرضه و تولید لوازم یدکی در استان خبر داد و گفت: با این کار بازار را برای حضور و فروش لوازم یدکی قاچاق و تقلبی ناامن کرده و به طور مستمر و منظم چرخه تولید و عرضه را رصد می‌کنیم.

شانیان تصریح کرد: بازرسی‌ها توسط گشت مشترک بازرسان صمت، پلیس امنیت اقتصادی، بازرسان اداره استاندارد و تعزیرات حکومتی انجام می‌شود و حاصل آن تشکیل پرونده تخلف برای ۴۰ فروشنده و تولیدکننده لوازم یدکی غیراستاندارد، تقلبی و قاچاق بود که در مراجع قضایی جریمه و مجازات می‌شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به فعالیت ۳۷ واحد تولیدی لوازم یدکی خودرو در استان تاکید کرد: در راستای جریان شفافیت کالا در سامانه جامع تجارت ثبت نام و صورت حساب خود را ارائه و کدرهگیری دریافت کنند و گرنه اجناس آن‌ها عملا تقلبی و قاچاق به شمار می‌رود.

شانیان نظم بخشی، ساماندهی و حرفه‌ای شدن نظام توزیع قطعات یدکی را ضروری دانست و تصریح کرد: به دلیل وجود پراکندگی در نظام توزیع کنترل این بخش با مشکلات فراوانی روبرو است بنابراین در سطح عرضه و ردیابی گلوگاه‌های اصلی در نظر داریم تا شبکه توزیع لوازم یدکی خودرو را حرفه‌ای، شناسنامه‌دار و مسئولیت پذیر کنیم تا قطعات با اصالت به دست مصرف کننده برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *