استاندار همدان با بیان اینکه کمبود روغن و شکر در بازار همدان در دست پیگیری است، گفت به زودی سهمیه شکر و روغن استان به بازار تزریق می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد، در جلسه کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار استان‌همدان، با بیان اینکه واحدهای صنفی تابع قوانینِ ستاد تنظیم بازار مورد تشویق قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: با واحدهای صنفی متخلف به طور جدی و قانونی برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان‌ها باید در راستای راه‌اندازی میادین میوه‌و تره‌بار اقدام کنند، تصریح کرد: جهاد کشاورزی گزارش مبسوطی در زمینه جوجه‌ریزی ارائه کرده که در این زمینه مشکل خاصی در استان وجود ندارد. 

استاندار همدان گفت: با توجه به مشکلاتی که در زمینه نهاده‌ها‌ی دامی در سطح کشور وجود دارد، پییگری‌هایی لازم انجام شده تا این مشکل مرتفع شود.

قاسمی فرزاد افزود: با رفع مشکل نهاده‌های دامی، روندجوجه‌ریزی‌های مرغداران نیز تقویت و پشتیبانی خواهد شد. 

وی عنوان کرد: از جهاد کشاورزی و تولید‌کنندگان مرغ انتظار می‌رود عرضه آن‌ها بیش از ۲۰۰ تن در روز صورت گیرد و این مقدار کم نشود.

استاندار همدان اظهار داشت: کنترل‌ و نظارت‌های لازم در زمینه عرضه و توزیع آرد نانوایی‌ها و آرد صنف و صنعت استان انجام می‌گیرد.

قاسمی فرزاد گفت: اتحادیه نانوایی‌ها در سطح استان، کنترل و نظارت‌های خود را بر نانوایی‌ها به طور مستمر انجام دهند.

وی افزود: برای کنترل هرچه بیشتر آرد، دفترچه‌‌هایی صادر می‌شود که روزانه متصدی‌ نانوایی‌ها از طریق آن میزان مصرف آب و برق خود را دقیق‌تر و تعداد کیسه‌ آردهای که مصرف شده را ثبت و ضبط خواهند کرد. 

استاندار همدان گفت: در آینده نزدیک، مسائل عرضه آرد به نانوایی‌های استان به صورت الکترونیک انجام خواهد شد. 

قاسمی فرزاد تصریح کرد: مشکل کمبود روغن و شکر بازار به طوری جدی پیگیری و دستورات لازم در این زمینه به جهاد کشاورزی جهت اقدام صادر شده است.  

وی تصریح کرد: طبق گزارش‌های موجود، به علت ذخیره برخی از اقلام اساسی مانند روغن و رب توسط برخی از مردم، تاریخ مصرف آن‌ها گذشته و غیر قابل استفاده شده‌اند. 

استاندار همدان تاکید کرد: از مردم تقاضا می‌شود به میزان مصرف خود خریداری کرده و از نگهداری بیش از حد خودداری کنند تا بازار به مشکل برنخورد. 

قاسمی فرزاد گفت: بیش از ۸۰۰ تن سهمیه شکر، آماده است که در فرصت مقتضی به بازار تزریق خواهد شد. 

وی افزود: گشت‌های مشترک مرکب از جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه پلیس اقتصادی و نمایندگانی از استانداری و فرمانداری فعالیت خود را به طور جد در سطح بازار ادامه خواهند داد.

استاندار همدان اظهار داشت: گشت‌های مشترک ستاد تنظیم بازار، نظارت خود را بر نانوایی‌ها و مغازه‌ها بیشتر خواهند کرد تا در حق مردم اجحافی صورت نگیرد. 

قاسمی فرزاد گفت: تاکید می‌شود که تمامی شهرستان‌های استان، در راستای راه‌اندازی میادین عرضه مستقیم میوه و تره‌بار اقدام کنند. 

وی افزود: بازرسی‌ها و گشت‌های دائم به صورت هوشمند در حال انجام، و با واحدهای صنفی متخلف به طور جدی و طبق قانون برخورد خواهد شد. 

 استاندار همدان عنوان کرد: واحدهای صنفی که کلیه قوانین و مصوبات کارگروه استانی اقدام مشترک و تنظیم بازار را رعایت می‌کنند مورد تشویق قرار خواهند گرفت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *