بر اساس اعلام مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان ۲۰ ورزشکار همدانی بخت حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ را دارند‌؛ حال باید دید این ورزشکاران می‌توانند افتخارآفرینی ورزش همدان در جاکارتا را تکرار کنند؟

اگر چه ورزش همدان از المپیک ۲۰۱۲ تاکنون نتوانسته است مدالی در مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان کسب کند، اما ورزشکاران همدانی در آخرین بازی‌های آسیایی در جاکارتای اندوزی در سال ۲۰۱۸ با کسب ۷ مدال رنگارنگ نتایج درخشانی را کسب کردند که در ورزش استان همدان بی‌نظیر بود.

 ۷ مدال رنگارنگ در بازی‌های آسیایی جاکارتا  

 دربازی‌های آسیایی جاکارتا حمید میرزایی پارسا موفق به کسب مدال طلا در رشته کبدی شد. در بوکس فرود ظفری نقره گرفت. در رشته قایقرانی مریم امیدی پارسا موفق به کسب ۲ مدال نقره در روئینگ ۴ نفره و دونفره شد.

 مریم کرمی نیز در همین رشته یک مدال نقره در روئینگ ۴ نفره و یک برنز در روئینگ دو نفره کسب کرد. مه‌لقا جام بزرگ نیز در تیراندازی مدال برنز گرفت تا برگی زرین از ورزش همدان در دفتر افتخارات ورزش کشور ثبت شود.

 بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در زمان مقرر برگزار می‌شود  

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی شهر هانگژو چین در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۴۸۲ ماده در روزهای ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ معادل ۱۹ شهریور تا ۳ مهرماه امسال برگزار می شود. اگرچه در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر تعویق این مسابقات به مدت یک سال به دلیل شیوع مجدد کرونا در چین منتشر شد، اما مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی دیروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی هانگژو چین در موعد مقرر خود برگزار می‌شود و حالا ورزشکاران همدانی باید همه تلاش خود را به کار بگیرند تا بیشترین سهمیه را در کاروان اعزامی ایران به این مسابقات را به خود اختصاص دهند. 

 تشکیل کمیته ویژه بازی‌های آسیایی در اداره کل ورزش و جوانان همدان  

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ، با بیان این که شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی در دو سال گذشته آسیب‌های جدی به ورزش استان وارد کرد اظهار داشت: با اینحال امسال اولویت ورزش استان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، و هدف دستگاه ورزش استان کسب موفقیت در این مسابقات است.

حمید سیفی افزود: اعتبارات ورزش استان در دو سال اخیر با کاهش ۶ و نیم میلیارد تومانی مواجه شده، اما با برنامه‌ریزی و همراهی هیئت‌ها و ورزشکاران سعی کردیم شرایط مناسبی را برای ورزشکارانی که بخت حضور در این مسابقات را دارند فراهم کنیم.

 وی با اشاره به این که یک کمیته تخصصی برای شناسایی استعدادهای ورزشی استان که بخت حضور در کاروان اعزامی ایران را دارند تشکیل دادیم گفت: هیئت‌های ورزشی استان باید ارتباط خود را با فدراسیون‌ها تقویت کنند تا سبب افزایش بخت بیشتر ورزشکاران استان در این مسابقات شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان این که بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این کمیته ۲۷ ورزشکار همدانی بخت حضور در بازی‌ها آسیایی و پاراآسیایی هانگژو را دارند عنوان کرد: ۷ ورزشکار برای بازی‌های پارآسیایی و ۲۰ نفر از این ورزشکاران برای حضور در بازی‌های آسیایی بخت دارند.

سیفی تصریح کرد: در یک برنامه‌ریزی ویژه‌ از این ورزشکاران حمایت‌های مالی و معنوی صورت می‌گیرد تا حضور حداکثری در کاروان ایران داشته باشند.

وی تاکید کرد: ورزش استان در تعداد ورزشکاران راه یافته به این مسابقات و کسب نتایجشان ارزیابی می‌شود و هدف ما کسب سهمیه بیشتر و نتایج درخشان در این مسابقات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *