رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار همدان ۱۲ هزار تومان ارزانتر از نرخ مصوب این کالا شده است.

جواد عاشوری اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر شانه تخم‌مرغ در بازار همدان به ۳۵ هزار تومان هم‌ رسیده است.

وی با بیان اینکه نرخ مصوب هر شانه تخم‌مرغ ۴۷ هزار تومان اعلام شده است، تصریح کرد: اما قیمت بازار بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان از افزایش عرضه تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: روزانه ۵۰ تن تخم‌مرغ برای بخش‌های مختلف توزیع می‌شود.

عاشوری با تاکید بر اینکه واحدهای صنفی تحت پوشش و نظارت ما ملزم‌ به فروش تخم‌مرغ به صورت کیلویی هستند، اظهار داشت: این واحد بیشتر در منطقه عین‌القضات و سرگذر همدان متمرکز هستند.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، گفت: این رقم به ۱۹ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت بازار مرغ اشاره کرد و افزود: روزانه بیش از ۵۰ تن مرغ گرم وارد بازار می‌شود و هیچ‌گونه کمبودی هم وجود ندارد.

عاشوری با بیان اینکه نرخ مصوب هرکیلو مرغ ۳۱ هزار تومان اعلام شده است، تصریح کرد: اما این کالای پر مصرف در برخی واحدها به قیمت ۲۷ هزار تومان هم عرضه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فعلا عرضه مرغ منجمد نداریم، عنوان کرد: مرغ‌های منجمد در زمان کمبود یا وقتی که با مازاد تقاضا مواجه هستیم، توزیع می‌شود.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه در ماه آینده هم قیمت‌ها به همین روال خواهد بود، گفت: وضعیت جوجه‌روزی‌ها مطلوب است و کمبودی نخواهیم داشت.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.