مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان گفت: در فروردین ماه امسال آمار اهدای خون در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد افزایش یافته است.

 افشین محمدی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال یک هزار واحد خون اهدایی به استان های نیازمند کشور ارسال کردیم، اظهار داشت: آمار اهدای خون در همدان رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه خون‌های مازاد بر نیاز بیمارستان‌های استان به دست بیماران نیازمند در خارج از استان می‌رسد، عنوان کرد: از ابتدای امسال یک هزار واحد خون به استان‌های خوزستان، تهران و سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان با تاکید بر اینکه با فروکش کردن بیماری کرونا، نیاز به خون در کشور افزایش می‌یابد، تصریح کرد: اعمال جراحی غیر اورژانسی مراکز درمانی به راه افتاده است.

محمدی با بیان اینکه همیشه به مقدار ۵ برابر نیاز روزانه ذخیره‌سازی خون انجام می‌دهیم، اظهار داشت: خون‌های مازاد بر نیاز به استان‌های نیازمند ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال از نظر اهدای خون جهش خوبی داشتیم، گفت: برنامه داریم آمار سالیانه اهدای خون به بیش از ۴۰ هزار واحد برسد.

مدیرکل انتقال خون استان همدان با اشاره به اینکه در فروردین ماه امسال ۳ هزار و ۴۶۷ واحد خون اهدا شده است، افزود: مردم در ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر تمایل بیشتری برای اهدای خون دارند.

محمدی با تاکید بر اینکه نباید اهدای خون به مناسبات خاص یا شب‌های قدر موکول شود، تصریح کرد: بیماران استان در همه روزهای سال نیازمند دریافت خون‌های اهدایی هستند.

وی از توقف فعالیت تیم‌های سیار خونگیری در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: پس از اتمام ماه مبارک رمضان، فعالیت این تیم‌ها آغاز می‌شود.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان با بیان اینکه بهترین زمان اهدای خون در ماه رمضان، پس از صرف افطار است، اظهار داشت: تیم‌های خونگیری همدان از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب فعال هستند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.