مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از امروز تا پایان هفته هوای استان همدان بارانی خواهد بود.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: از بعد از ظهر امروز بارش‌های پراکنده باران، رگبار و رعد و برق در سراسر استان آغاز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان هفته بارش‌ها به صورت رگباری و موقتی خواهد بود تصریح کرد: بارندگی‌ها معمولا در ساعات بعد از ظهر رخ می‌دهد.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه بارش‌های رگباری به گونه‌ای است که در مدت زمان کوتاهی بارش قابل توجهی رخ می‌دهد عنوان کرد: بنابراین در برخی ساعات احتمال بروز سیل، آبگرفتگی و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

باقری شکیب با اشاره به اینکه بیشترین شدت رگبارهای بهاری مربوط به روز سه‌شنبه است عنوان کرد: با توجه احتمال وقوع صاعقه از مردم تقاضا داریم هنگام رعد و برق در فضای باز قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه از امروز دماهای روزانه خنک می‌شود تصریح کرد: اما دمای شبانه روند افزایشی طی می‌کند.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه دیروز شهرستان اسدآباد با حداکثر دمای ۲۷ درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان اعلام شده گفت: قهاوند هم با حداقل دمای ۲ درجه خنک‌ترین نقطه استان بوده است.

باقری شکیب افزود: در این مدت دمای شهرستان همدان هم بین ۲۵ و ۳ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مقدار بارش‌های امسال نسبت به سال زراعی پارسال کاهش قابل توجهی داشته عنوان کرد: در مقایسه با سال زراعی پارسال ۴۰ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *