استاندار همدان با قدردانی از فعالان عرصه تولید خواستار ارائه طرح‌های جدید و دانش بنیان برای افزایش تولید شد و گفت: ما نیز حمایت لازم را خواهیم داشت.

علیرضا قاسمی فرزاد صبح امروز در شورای اداری استان با اشاره به برگزاری برنامه های مذهبی در استان و مشارکت گسترده مردم در آنها اظهار داشت: امسال پس از دو سال شاهد حضور با شکوه مردم در این برنامه ها به ویره جوانان بودیم که قابل تقدیر است.

وی همچنین با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد:سپاه مدافع انقلاب در همه جا بوده و در هر عرصه ای که نیاز بود حتی در عرصه مقابله با کرونا نیز خدمات بزرگی را ارائه داده است.

استاندار همدان با دعوت از مردم برای ذکر در راهپیمایی روز قدس افزود: مردم بصیر و آگاه ما امسال نیز با وحدت و انسجام مثال زدنی در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده و به صهیونیست خواهند فهماند که در مقابله با این عنصر پلید از مواضع خود عقب نشینی نمی‌کنند.

وی با این توضیح که همانگونه که رویکرد دولت انقلابی است ما نیز باید اینگونه عمل کنیم خطاب به مدیران بیان کرد: برنامه یک ساله استان براساس شعار سال تغییراتی کرده است که به زودی برای اجرا مجددا به مدیران استان ابلاغ می‌شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه سهمیه در نظر گرفته شده برای استان در عرصه اشتغال بیش از ۲۲ هزار نفر است عنوان کرد: ضمن اینکه این تعهد باید محقق شود، گزارش‌های آن نیز باید را در سامانه رصد به صورت مفصل و مدون از سوی نهادهای مروبطه درج شود.

وی اظهار داشت: برای اصلاح شاخصهای بیان شده از سوی استان جلسات متعددی شکل گرفته و نیاز است در این حوزه بازنگری اساسی داشته باشیم چرا که درست نبودن این شاخصها سبب شده به عنوان مثال در بخش محرومیت زدایی اعتبارات مناسب در اختیار استان قرار نگیرد.

قاسمی فرزاد با اعلام اینکه امسال کارگاه بزرگی در سطح استان خواهیم داشت بیان کرد: اجرای نهضت ملی مسکن از جمله طرح هایی است که با شروع آن اشتغال فراوانی در استان ایجاد شده و علاوه بر این سبب امیدواری مردم نیز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در راستای عدالت محوری است ادامه داد: سهمیه در نظر گرفته شده برای استان ۱۰۰ هزار واحد است که بر اساس آن، تامین زمین در شهرستان‌ها انجام شده و هر جاهم نیاز باشد تامین خواهد شد بنابراین از مسئولان مربوطه انتظار دارم این حرکت انقلابی را شروع کرده و ادامه دهند.

استاندار همدان با قدردانی از فعالان عرصه تولید خواستار ارائه طرح های جدید و دانش بنیان برای افزایش تولید شد و گفت: ما نیز حمایت لازم را خواهیم داشت. 

وی با اشاره به اینکه در سفرهای استانی رئیس جمهور اولویت دولت، سفر به استان‌های دارای وضعیت حادتر است عنوان کرد: ما طرح های خود را آماده کرده ایم تا در سفر رئیس جمهور به استان ارائه دهیم.

این مقام مسئول با این توضیح که رویکرد دولت اتمام پروژه های نیمه تمام است چرا که تکمیل نشدن آنها سبب از بین رفتن سرمایه ملی و نا امیدی مردم می‌شود اظهار داشت: برای سفر رئیس جمهور به استان نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه عمرانی و ۶ هزار میلیارد تومان پروژه نیز در بخش اقتصادی پیش بینی شده است که احتمال زیاد ۵۰ درصد آن محقق شود.

وی همچنین با بیان اینکه امسال باید نرخ رشد ۷.۵ درصد در استان را رقم بزنیم افزود: ضمن احیای واحدهای راکد تولیدی، در بخش سرمایه گذاری به ویژه در عرصه گردشگری مسائل مربوطه دنبال میشود. 

قاسمی فرزاد در ادامه بر تعامل مثبت بین مدیران و نمایندگان تاکید کرد و گفت: معتقدیم فرمایشات رهبری در این حوزه باید نصب العین باشد کما اینکه ما بعد نظارتی نمایندگان را پذیرفته و به آن احترام می‌گذاریم.

وی درباره مسئله تحقیق و تفحص از غار علیصدر تیز با این توضیح که همگان موظف هستند تا این کار به صورت قانونی و کامل انجام شود مطرح کرد: تحقیق و تفحص از غار علیصدر باید انجام شود که بر همین اساس اسناد و مدارک آن نیز موجود است اما به جز این مورد ورود به سایر دستگاه‌ها بر اساس قانون وجود ندارد.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به بحران کم آبی در استان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته برای مدیریت این چالش بیان کرد: ذخایر آب سد اکباتان به شدت کاهش یافته و منابع چاهی نیز در حال استفاده است پس انتظار داریم همه در مسئله استفاده درست از آب گام برداریم.

وی همچنین با قدردانی از زحمات مهدی باب الحوائجی سرپرست معاونت‌ سیاسی امنیتی استانداری همدان اظهار داشت: روال مدیریت در کشور براین است که برای سرعت پیدا کردن کارها، فردی در ابتدا به عنوان سرپرست منصوب می‌شود که الزاما به معنای انتخاب فرد برای آن مدیریت نیست.

وی با این توضیح که این جابه‌جایی ها نباید سبب بروز این شبهه شود که کسی که سرپرست بوده و انتخاب نشده مشکلی داشته است گفت: فرد منتخب برای چنین مناصبی باید در بین گروه‌ها و افراد مختلف مرضی الطرفین بوده و تعامل گسترده با بخش ها و نهادهای مختلف داشته باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه در این عرصه مهم مصلحت نظام اهمیت دارد و نه خود فرد ادامه داد: همه ماباید در راه اهداف بلند اسلام و انقلاب فدا شویم تا این انقلاب که طلایه دار ارزش‌های اسلامی است پایدار بماند.

وی درباره حسن رضا نیز اظهار داشت: آقای رضانیا فردی متخلق به اخلاقی دینی بوده و در مناصب مختلفی مسئولیت داشتند که امروز با تایید وزارت کشور رسما به عنوان معاون سیاسی امنیتی فرهنگی و اجتماعی استان منصوب می‌شوند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *