نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس ‌با اشاره به ماجرای تحقیق و تفحص از غار علیصدر گفت: تمام دستگاه‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند، در غیر این صورت به عنوان مجرم به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

فتح الله توسلی پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه تمام برنامه‌ها و طرح‌ها باید دارای پیوست عدالت باشد اظهار داشت: براساس این موضوع مناطق محروم باید از اعتبارات دولتی بیشتری نسبت به مناطق برخوردار بهره‌مند شوند.

وی بی توجهی به مناطق محروم در تقسیم اعتبارات را عامل محرومیت بیشتر این مناطق دانست و افزود: با وجود گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب در برخی از مناطق شاهد محرومیت مردم از امکاناتی مانند تلفن ثابت، اینترنت، راه مناسب، بهداشت و سایر امکانات هستیم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌توجهی به مناطق کم برخوردار خلاف عدالت است ادامه داد: این خانواده و افراد ساکن در مناطق محروم هستند که جان خود را فدای انقلاب کرده و در دفاع از حریم و حرم شهدای بسیاری را تقدیم کردند.

وی همچنین از سفر رییس جمهور به استان خبر داد و با این توضیح که در این سفر باید طرح های دارای پیوست عدالت و توجه به مناطق محروم تهیه و ارائه شود عنوان کرد: امسال مجلس اعتبارات خوبی برای محرومیت‌زدایی در بودجه در نظر گرفته است که باید از آن استفاده کرد.

توسلی با این توضیح که درصد بالایی از ساکنان شهرستان کبودرآهنگ در حرفه کشاورزی مشغول به کار هستند اما امسال به دلیل خشکسالی مزارع آنها سوخته است مطرح کرد: در تلاشیم با همکاری وزارت نیرو در مزارعی که به دلیل خشکسالی دیگر قابل کشت نیستند پنل های خورشیدی نصب کنیم تا اینگونه بتوانیم برای کشاورزان منطقه منبع درآمد ایجاد کنیم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر مسئولان به مردم مناطق محروم شده و ادامه داد: روند فعالیت دولت خوب بوده و از دولت به طور حتم حمایت می‌کنیم اما این به معنای عمل نکردن به وظیفه نظارتی نیست.

وی با اشاره به ماجرای تحقیق و تفحص از غارعلیصدر با این توضیح که همه دستگاه ها باید همکاری لازم را داشته باشند، در غیر این صورت  به عنوان مجرم به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند اظهار داشت: اگر کسی مانع تحقیق، تفحص و شفافیت در زمینه وضعیت غارعلیصدر شود اسم آنها به مردم اعلام می شود.

توسلی با گلایه از ارایه آمارهای غلط توسط دولت قبل و محرومیت استان از برخی اعتبارات گفت:‌ ما نمی گوییم شما مدیران آمارهای دروغ بگویید، می گوییم دروغ نگویید برهمین اساس نیز باید آمارهای درست به منظور جذب اعتبار به سازمان برنامه ریزی ارایه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *