نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: ارتباط مسئولان با مردم باید مبتنی بر رافت محبت و مودت قرار باشد یعنی مسئول در جامعه اسلامی ارتباطش با مردم باید به گونه‌ای باشد که از مشکلات آن‌ها خوابش نبرد و برای حل آن مشکلات تلاش کند.

آیت الله حبیب الله شعبانی صبح امروز در شورای اداری استان همدان با بیان شاخصه‌های حکومت علوی اظهار داشت: دوستانی که مسئولیت حکومتی دارند باید بدانند در محضر خدای متعال بیش از دیگران مسئولیت داشته و پاسخگویی بیشتری دارند.

وی با اشاره به اینکه گاهی این مسئولیت‌ها در جنبه کاری ممکن است ما را گرفتار کند افزود: در حکومت غیر اسلامی، سهم خواهی، ظلم،قدرت طلبی و.. هست اما در حکومت امام علی (ع) اصلاح در بلاد، فریاد رسی به مظلوم و.. اهمیت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که مهار نفس سرکش اولین وظیفه مسئولان در حکومت است گفت: این نفس سرکش اگر در بستر قدرت قرار گیرد سرکشی بیشتری پیدا می‌کند پس باید مراقب بود.

وی ادامه داد: ارتباط مسئولان با مردم باید مبتنی بر رافت محبت و مودت قرار باشد یعنی مسئول در جامعه اسلامی ارتباطش با مردم باید به گونه‌ای باشد که از مشکلات آن‌ها خوابش نبرد و برای حل آن مشکلات تلاش کند.

شعبانی با بیان اینکه عدالت برای امام علی ‌(ع) اصلی است که قابل اغماض و تسامح نیست مطرح کرد: امام علی سیاست‌ورزی‌ عاقلانه را قبول دارد نه سیاست‌وزری مبتنی بر خدعه را بنابراین اگر مسیولی تقوا داشت نمی‌تواند هر حرفی زده یا هر کاری انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه مسئول در حکومت اسلامی در اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید عنوان کرد: همه ما نیازمند شنیدن چنین سخنانی از امام علی هستیم چون در قیامت بر اساس آنها باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

امام جمعه همدان با تشریح اینکه امام علی (ع) نزدیک به ۵ سال حکومت کرده و در این مدت با وجود چندین جنگ رفاه عمومی را ایجاد کردند ادامه داد: امام علی وقتی گزارش اقتصادی به مردم کوفه دادند فرمودند: در شهر کوفه کاری کردم که همه شما مسکن دارید، آب شربشان به راه است و همه از نان گندم استفاده می‌کنید.

وی با بیان اینکه در نگاه امام‌ علی اول رفاه عمومی باید تامین شود بعد درباره نماز قیامت و.. برای مردم سخن گفت، اظهار داشت: من و شما به عنوان یک مسلمان و یک ایرانی موظفیم برای شکوه و عظمت این کشور تلاش کنیم که این مهم نیاز به همفکری و وحدت دارد.

شعبانی بیان کرد: در امور اجرایی اختلاف سلیقه هست که البته امری طبیعی است اما باید مواظب باشیم این اختلاف سلیقه ها به مردم آسیب نزند. 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.