نماز استسقا جمعه دوم اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ همزمان با ایام و لیالی قدر در مصلای همدان برگزار خواهد شد.

اِستِسقا، سنتی دینی است که در آن، از خداوند طلب باران می‌شود و در کتاب‌های دینی، احکام و آدابی برای طلب باران بیان شده است که خواندن نماز استسقا در زمان قحطی مستحب بوده و از جمله این موارد است.

در توصیه‌هایی شاهد هستیم که بهتر است پیش از خواندن این نماز، سه روز روزه‌داری کرده و در روز سوم، اهالی شهر به بیابان رفته و پس از خواندن نماز استسقا به جماعت، با گریه و زاری از خداوند طلب باران کنند.

با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش بارندگی‌ها در سراسر کشور و به تبع آن استان همدان، ستاد برگزاری نماز باران در همدان با پیش‌بینی برنامه‌ای، اقامه نماز طلب باران را همزمان با ایام و لیالی قدر اعلام داشته و با توجه به تأکید بر سه روز روزه‌داری و همزمانی برگزاری نماز در این ماه عزیز، بر حضور در اقامه این مستحب توصیه می‌شود.

اقامه نماز طلب باران (استسقاء) با هدف استغاثه به درگاه خداوند و درخواست نزول باران رحمت الهی، جمعه دوم اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ در مصلای شهر همدان برگزار خواهد شد و با توجه به آداب این نماز که به حضور سالمندان و کودکان توصیه شده است که انتظار می‌رود، شهروندان همدانی با حضور با شکوه خود به همراه اعضای خانواده در این امر خیر و خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *