مسئول ستاد اعتکاف همدان گفت: مراسم اعتکاف امسال با پیش‌بینی حضور بیش از ۳هزار و ۵۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

مهدی صلواتی اظهار داشت: مراسم اعتکاف در دهه پایانی ماه رمضان در مساجد جامع منتخب همدان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این برنامه از طلاب و علما برای سخنرانی و محافل انس با موضوعات جهاد تبیین، افرایش جمعیت مهدویت، تاریخ اسلام، آشنایی با فرقه‌های انحرافی، مسائل روز و پاسخ به شبهات، سبک زندگی اسلامی و طب سنتی، استفاده می‌شود. 

مسئول ستاد اعتکاف همدان با بیان اینکه در این مراسم معنوی ذاکران و مداحان اهل‌بیت هم حضور دارند، عنوان کرد: مراسم اعتکاف با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برپا می‌شود.

صلواتی افزود: همه شرکت‌کنندگان باید حداقل دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و  آوردن هرگونه موبایل، لپ تاپ،  تبلت و لوازم سمعی و بصری ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌کنیم حضور خانم‌ها در مراسم اعتکاف ۲ یا ۳ برابر آقایان باشد، گفت: تلاش می‌کنیم این برنامه معنوی که از نظر رهبر رویش انقلاب نامیده شده به نحو احسن انجام شود.

مسئول ستاد اعتکاف همدان با بیان اینکه ستاد اعتکاف همدان یکی از نمونه‌ترین ستادهای مردمی کشور  است، تصریح کرد: سابقه این برنامه معنوی بیش از ۳۰ سال است.

صلواتی گفت: با در نظر گرفتن گام دوم انقلاب، اعتکاف می‌تواند از بهترین مواردی باشد که این راه را طی می‌کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری سه مقوله اعتکاف، پیاده‌روی اربعین و راهیان نو را به عنوان مثلثی از رویش‌های انقلاب و فعالیت‌های فرهنگی معنوی مد نظر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *