منابع خبری فلسطین از شنیده شدن صدای انفجار در جنوب نوار غزه در پی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به خان‌یونس خبر دادند.

بامداد امروز صدای انفجاری مهیب در غرب استان خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه شنیده شده است.

خبرنگار فلسطین الیوم گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی مواضع مقاومت در پایگاه القادسیه واقع در غرب خان‌یونس را هدف قرار داده‌اند.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی در حال بمباران غرب خان‌یونس هستند و به چند پایگاه گروه‌های فلسطینی حمله کرده‌اند.

در همین حال، خبرنگار المسیره در یمن گزارش داد که نیروی هوایی رژیم اشغالگر سه بار مواضع مقاومت فلسطین را هدف قرار داده است.

مقاومت فلسطین از موشک دوش‌پرتاب علیه هواپیماهای رژیم اسرائیل استفاده کرد

گزارش رسانه ای حاکی است که پدافند هوایی مقاومت فلسطین با هواپیماهای متجاوز اسرائیلی در جنوب نوار غزه مقابله کرده است.

شبکه المیادین لبنان به نقل از منابع خود در مقاومت فلسطینی امروز سه شنبه گزارش داد که مقاومت فلسطین برای اولین بار از موشک دوش پرتاب برای پرنده‌های رژیم اسرائیل استفاده کرده است.

این منابع گفتند «موشکی که با آن هواپیماهای حمله کننده به غزه هدف قرار گرفت، از نوع استرلا روسی بوده است. این موشک‌ دوش پرتاب بوده و مقاومت برای اولین بار از آن استفاده کرده است.»

در حالی که نیروی هوایی اسرائیل در حال انجام حملات به اهدافی در غرب خان‌یونس در جنوب نوار غزه بود، یک موشک «زمین به هوا» به سمت یکی از هواپیماها شلیک شد.

رسانه‌های عبری‌زبان اذعان کردند که به دنبال شلیک این ضد هوایی، هواپیماهای اسرائیلی مجبور به فرار شدند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که این حملات رژیم صهیونیستی، هیچ تلفات جانی برجای نگذاشته است.

گردان‌های عزالدین قسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش رژیم صهیونیستی با شلیک موشک زمین به هوا با هواپیماهای اسرائیلی مقابله کرده است.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس پس از این حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه گفت: بمباران برخی اماکن خالی توسط رژیم صهیونیستی، تلاشی نافرجام برای جلوگیری از دفاع مردم فلسطین از شهر قدس و مسجدالاقصی است.

سخنگوی حماس افزود: این حمله هوایی برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی دشمن در حمله به نمازگزاران در مسجدالاقصی و زیر پا گذاشتن تمام قوانین و هنجارهای انسانی بود.

منابع نظامی اسرائیل می‌گویند که این حمله هوایی در پاسخ به حمله راکتی دوشنبه‌شب به شهرک‌های مجاور نوار غزه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *