مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه وزش شدید باد، رگبار و رعد و برق در استان پیش‌بینی می‌شود.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه از روز چهارشنبه وزش شدید باد در استان آغاز می‌شود، تصریح کرد: اوج شدت باد برای ساعات بعد از ظهر روز پنج‌شنبه خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه تا پایان هفته بارش قابل توجهی نخواهیم داشت، عنوان کرد: اما از اواسط هفته آینده وضعیت بارندگی بهتر خواهد شد.

باقری شکیب با بیان اینکه دیشب دمای هوا در برخی شهرستان‌های استان به زیر صفر رسید، اظهار داشت: از امشب به تدریج شاهد افزایش دما خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه از فردا شب گرمای هوا محسوس‌تر می‌شود، تصریح کرد: دیشب دمای هوای قهاوند به منفی ۱ درجه رسیده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت نهاوند با حداکثر دمای ۲۲ درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان و قهاوند با حداقل دمای منفی ۱ درجه به عنوان خنک ترین نقطه گزارش شده است.

باقری شکیب افزود: دمای شهرستان همدان هم در شبانه روز گذشته بین ۱۷ و صفر درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با بیان اینکه برای روز چهارشنبه حداقل دمای همدان به ۳ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید، اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های بلند مدت، میانگین دمای استان در فصل بهار امسال ۲ درجه گرمتر از نرمال خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با تاکید بر اینکه مقدار بارندگی‌های استان در مقایسه با سال زراعی پارسال کاهش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: آمار بارش‌ها در همه شهرستان‌های استان منفی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *