نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به تصویب سند قرآنی در همدان گفت: این سند به همت فعالان قرآنی در استان برای چهار سال آینده طراحی شده است.

آیت‌الله  حبیب‌الله شعبانی شامگاه یکشنبه در جمع قاریان برتر استان همدان، با بیان اینکه قرآن جهل را علت جهنمی شدن افراد معرفی می‌کند اظهار داشت: اگر انسان واقعیت‌ها و اهداف عالم هستی را به درستی درک نمی‌کند و توانایی تشخیص مسیر درست و صراط مستقیم را نمی‌دهد، لازم است که علت را در جهل و عدم آگاهی جست‌وجو کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که بشر جاهل باشد، نمی‌تواند به صراط مستقیم برسد خاطرنشان کرد: قرآن برای ترویج عقلانیت در بین بشر و وسیله‌ای برای بصیرت و باز کردن چشم انسان در این عالم است.

شعبانی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) چهار چیز را غریب معرفی می‌کنند گفت: اولین غریب در کلام پیامبر اسلام(ص)، قرآنی است که در منزل باشد و به آن توجه نشود.

وی تصریح کرد: قرآن در منازل برای آن نیست که بلا از خانواده دور شود و یا در مسافرت اتفاقی برای انسان نیفتد، بلکه برای آن است که به آموزه‌های آن عمل کنیم، در غیر اینصورت قرآن در آن خانه غریب است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مراقب آه و نفرین غریب باشیم عنوان کرد: این نوع رفتار، یعنی آنکه خداوند قرآن را فرستاده تا در زندگی اتفاق بدی برای انسان رخ ندهد، در حالی که قرآن برنامه زندگی برای عاقل شدن و فهمیدن حقایق عالم است.

وی با بیان اینکه دومین غریب در دنیا در کلام پیامبر(ص)، مسجدی است که در آن نماز خوانده نشود، گفت: فاجعه است که در جامعه اسلامی در محلی مسجد باشد، اما نماز در آن خوانده نشود.

نماینده ولی فقیه در همدان گرفتاری انسان در بین جامعه گمراه و خواندن قرآن برای اهداف منفی را از دیگر مصادیق غریب بودن عنوان کرد و گفت: اگر شخصی قرآن را به عنوان زمینه‌ای برای رشد و سو استفاده خود قرار دهد، این نیز جز مصادیق غریب بودن خواهد بود.

وی با اشاره به تصویب سند قرآنی در استان همدان، یادآور شد: به همت فعالان قرآنی در استان، سند قرانی برای چهار سال آینده طراحی شده است که از همه مجموعه‌های فعال می‌خواهیم تا با همکاری در اجرای کامل این سند، شاهد رشد خوبی در این حوزه باشیم.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.