نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر “کدام کشور عاقلی مؤلفه‌های قدرت خود را به دشمن واگذار می‌کند؟”، گفت: چرا ملت‌های دیگر مظلوم عالم از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی اعلام نگرانی نمی‌کنند؟

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح به‌مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تقدیر از اقدامات و تلاش‌های نیروهای مسلح کشور‌ اظهار داشت: ارتش در تمامی این سال‌ها با اقدامات خود این جمله را ثابت کرد که ارتش فدای ملت است؛ چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن در حوادث مختلف همچون سیل، زلزله و کرونا ارتش نشان داد که در عرصه خدمت‌رسانی به مردم حضوری جدی دارد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ارتش در ۲۱ بهمن سال ۵۷ افتخاری بزرگ را برای خود خلق کرد، گفت: ارتش به‌معنای واقعی کلمه ثابت کرد که نیرویی برای مردم و کنار مردم است.

وی به تشریح تفاوت بین ارتش جمهوری اسلامی ایران، با ارتش پیش از انقلاب و دیگر کشورها پرداخت و ادامه داد: ارتش‌های دنیا غالباً به‌دنبال منافع اشخاص فعالیت می‌کنند، اما بعد از انقلاب، نیروهای مسلح، همه کنار هم برای اسلام، ملت و منافع این کشور بزرگ در حال خدمت‌رسانی هستند.

نماینده ولی فقیه در همدان یکی از ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را خودکفایی در عرصه‌های نظامی عنوان کرد و یادآور شد: با وجود آنکه کشور در شرایط سخت تحریمی قرار دارد، اما در عرصه تسلیحات نظامی پیشرفت بسیاری داشته‌ایم و به مرز خودکفایی رسیدیم.

وی با اشاره به برخورداری نیروهای مسلح از فناوری‌های جدید، خاطرنشان کرد: تمامی این دستاوردها و ویژگی‌ها برای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه است.

شعبانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ‌گاه طغیان‌گری نکرده است و بنایش تعدی به کشورهای دیگر نیست، مطرح کرد: اما اگر کسی طغیان کند، جمهوری اسلامی دست او را قطع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این سفارش خداوند در قرآن است که آن‌قدر نیروهای مسلح قوی باشند تا دشمن جرئت جمله نداشته باشد، گفت: امروز جمهوری اسلامی در عرصه اقتدار در دنیا حرف برای گفتن دارد.

امام جمعه همدان ادامه داد: امروز اگر می‌خواهیم از کشور دفاع کنیم تنها در مرزهای خود حضور نداریم و در حیاط خلوت دشمن و هر جا که منافع کشور و ملت اقتضاء کند برای دفاع از کشور حضور خواهیم داشت.

وی با ابراز اینکه دشمن صراحتاً نگرانی خود را از توان نظامی ایران اعلام کرده است، یادآور شد: این اقتدار برای کسی که قصد تعدی‌گری دارد ترسناک و دلهره‌آور است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اتفاقات رخ‌داده در اوکراین مطرح کرد: مگر ملت ما تجربه اوکراین را ندیده است که شما دوستان و هم‌پیمانان خودتان را رها کردید؟

وی با تأکید بر اینکه کدام کشور عاقلی مؤلفه‌های قدرت خود را به دشمن واگذار می‌کند، اظهار داشت: چرا ملت‌های دیگر مظلوم عالم، از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی اعلام نگرانی نمی‌کنند؟

امام جمعه همدان با بیان اینکه حضور همیشگی نیروهای مسلح در میدان، باعث ایجاد این ترس شده است، گفت: قدرت نظامی‌ کشور، چه در عرصه تسلیحات نظامی و چه در عرصه فنی دارای جایگاه بالایی است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه برخی از کشورها در منطقه تسلیحات نظامی خود را با پول نفت از آمریکا خریداری می‌کنند، اما سال‌هاست که درگیر جنگ‌ با یمنی هستند که دستان خالی در حال مقاومت است.

نماینده ولی فقیه در همدان در پایان با تأکید بر اینکه بنیان و اساس هر کشور، منابع انسانی آن منطقه است، عنوان کرد: پیشرفت و رشد امروز کشور مرهون وجود امنیتی است که نتیجه تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای مسلح کشور می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *