استاندار همدان با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در استان همدان مشکل زمین ندارد، گفت: یک هزار و ۱۰۰ هکتار زمین برای ۳۱ شهر ‌استان تامین شد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز در آیین کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان ملایر با بیان اینکه حرکت پرشتاب طرح نهضت ملی مسکن از شهرستان ملایر آغاز شده است، اظهار داشت: با توجه به هدف‌گذاری کشوری و برش استانی، ساخت ۱۰۰هزار مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار است.

استاندار همدان با بیان اینکه در بدو ورود به استان، با پیگیری و تلاش مجموعه مدیریتی ملی و استانی، مشکل تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن حل و فصل شد، افزود:‌ با توجه به برنامه دولت قبل در راستای اقدام ملی مسکن و ثبت نام و واریز کردن وجه نقد توسط بیش از ۵ هزار نفر برای ساخت مسکن، به دلیل عدم تامین زمین، هیج اقدام جدی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه از ظرفیت و توانمندی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساخت مسکن در شهر‌های مختلف استان همدان استفاده خواهد شد، تصریح کرد:‌ با تامین یک هزار و ۱۰۰ هکتار زمین برای ۳۱ شهر در استان و الحاق آن به طرح نهضت ملی مسکن، مشکل زمین حل شد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه عملیات اجرایی ۵۵۲ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، توسط مجموعه سازندگی سپاه و گروه‌های جهادی در ملایر آغاز خواهد شد، ادامه داد: برای اجرای این پروژه، اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

استاندار همدان با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در قالب ۱۳ بلوک هفت طبقه‌ای با اسکلت بتنی در زیربنای ۷۰ هزار مترمربع در شهرک ولیعصر(ع) بالای دریاچه کوثر احداث می‌شود، عنوان کرد: با اجرای این پروژه برای یک‌هزار و ۱۶۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه سهم نهضت ملی مسکن ملایر در نظر گرفته شده است، گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی احداث خواهد شد که در فاز نخست عملیات اجرایی ۵۰۲ واحد آغاز شد. به صورت همزمان عملیات اجرایی ۵۰ واحد مسکونی روستایی برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر نیز با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در بیش از ۲۰ روستای این شهرستان آغاز شده است. این طرح با مشارکت بنیاد مسکن، کمیته امداد و بسیج سازندگی اجرا خواهد شد و برای ۴۵ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حرکت دولت سیزدهم در راستای خدمت و خدمت‌رسانی در همه ابعاد، پرشتاب است، اظهار داشت: امروز فرصت پرداخت به مباحث حاشیه‌ای و بی‌محتوا نیست، بلکه هدف و برنامه ما خدمت و خدمت‌رسانی صادقانه به مردم است.

استاندار همدان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با بی‌توجهی به حاشیه‌سازی‌ها در راستای خدمت‌‌رسانی به شکل جهادی و شبانه‌روزی اقدام کنند. 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.