سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: به منظور توسعه پرورش ماهی و افزایش سرانه مصرف گوشت ماهی در استان، واحدهای راکد پروش ماهی و آبزیان همدان احیا می‌شود.

جعفر کاویانی دلشاد با تاکید بر اینکه توسعه پرورش ماهی در استان در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در صدد راه‌اندازی و احیای واحدهای راکد و غیرفعال هستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶ هزار و ۸۱۰ تن گوشت قزل آلا و ماهی‌های گرمابی کپور و آمور را داشتیم، تصریح کرد: امسال باید سهم تولیدات افزایش یابد.

سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه پارسال ۴ میلیون و ۸۱۰ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده است، عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ نفر در استان در زمینه پرورش ماهی و آبزیان اشتغال دارند.

کاویانی دلشاد با تاکید بر اینکه امسال باید واحدهای راکد و غیرفعال سال گذشته را فعال کرده و تولید را بالاببریم، اظهار داشت: با افزایش تولید سرانه مصرف هم بالا می‌رود.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مهم ما فعال‌سازی و راه‌اندازی یک شرکت تولیدی تخم ماهی در منطقه، گفت: ۴۰ درصد از تولید تخم چشم زده ماهی قزل آلا در کشور مربوط به این واحد است.

سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه شرکت مورد نظر یکی از طرح‌های مهم و تاثیر گذار استان است، تصریح کرد: این واحد در سال ۹۳ و ۹۴ حدود ۸۰ میلیون قطعه بچه‌ ماهی قزل آلا و ۲۰۰ تن گوشت ماهی تولید کرده است.

کاویانی دلشاد گفت: راه‌اندازی این واحد نه تنها ارزآوری به همراه دارد بلکه از ورود ویروس‌های وی اچ اس و عوامل میکروبی به کشور جلوگیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در شیلات برنامه‌های مدونی تدوین شده است، تصریح کرد: در بحث صدور پروانه، بیمه در ماهیان زینتی و ماهیان گرمابی و سردابی جلساتی برگزار می‌شود تا پرورش دهندگان اطمینان خاطر داشته باشند. 

سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: با توجه به اینکه قیمت بچه ماهی و خوراک بالا رفته است، از مسئولان استان انتظار داریم برای پرداخت سرمایه در گردش و تسهیلات بانکی برای راه اندازی واحدهای راکد کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *