مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: مقدار بارش‌های همدان تا نیمه نخست اردیبهشت ماه در حد کمتر از نرمال پیش‌بینی شده است.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان ابری همراه با رگبار خفیف و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز گذشته رگبار باران و تگرگ را در استان داشتیم، تصریح کرد: بیشترین مقدار بارش با ۵ میلی‌متر برای شهرستان همدان ثبت شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از کاهش دما و خنک شدن هوای استان در طول امشب و فردا شب خبر داد و گفت: فردا صبح دمای هوای برخی شهرستان‌ها به منفی ۱ درجه هم می‌رسد.

باقری شکیب با بیان اینکه امروز حداقل دمای قهاوند ۱ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است، عنوان کرد: تا روز دوشنبه خنکی هوا در استان پایدار است.

وی با اشاره به اینکه از روز سه‌شنبه روند افزایشی دما آغاز می‌شود، تصریح کرد: برای اواخر هفته حداقل دمای شهرستان‌ها تا ۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش می‌رود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت قهاوند با حداقل دمای ۱ درجه به عنوان خنک‌ترین نقطه و اسدآباد با حداکثر دمای ۲۳ درجه گرمترین شهرستان استان گزارش شده است.

باقری شکیب افزود: دمای شهرستان همدان هم بین ۲۰ و ۳ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تا ۱۰ روز آینده بارش قابل توجهی نداریم، اظهار داشت: میانگین بارندگی در همه شهرستان‌های استان نسبت  به سال زراعی پارسال روند کاهشی داشته است.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.